Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért árulhat büntetlenül...

Miért árulhat büntetlenül kamu tonhalkonzervet Magyarországon az Aldi?

Figyelt kérdés
Valamikor még jó volt a minősége, de egyre gyakrabban azt tapasztalom, hogy míg a dobozára az van írva, hogy tonhal darabok, addig a dobozban majdnem hogy darált tonhal van. Sőt régen a doboz tele volt, manapság már egyre inkább csak olyan 70 százaléknyi van benne.

2016. ápr. 24. 12:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező neked milyen baj van az agyaddal?
2016. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Fentebb Ultrával kevert krémesített petróleumot akartam írni.


# 28: Naná! Még a marha is ordít, bömböl amikor viszik a vágóhídra, te meg itt isteníted a bölléred, sőt szinte kéjérzésed van tőle!


Naná hogy én vagyok az elmebeteg, mert nem tetszik, hogy a pénzemért szemetet adnak, és egyre pocsékabbat, az Aldis tonhal konzerv már tényleg olyan mint a dara vagy inkább dara leves.


És nem tudok semmit tenni? Naná, hogy nem! Azok tényleg nem tudnak semmit sem tenni, akik ragaszkodnak foggal-körömmel a saját láncaikhoz, sőt még azt elmebetegezik le, sőt majdnem hogy meg akarják lincselni, aki ezt észre merészeli venni.


Tudod az az átkosban bementem egy jobb élelmiszer boltba, és mindent egy helyen, jó minőségben, elfogadható áron megkaptam. Manapság meg 7-8 felé rohangálhatok, hogy azért kapjak valamit és ne a legpocsékabbat vegyem meg és ne a legdrágább áron.


De akik igénytelenek mint itt egyesek, azok meg is érdemlik az Aldit, meg a többit! Sőt a CBA, meg a COOP a multiknál is rosszabbak és drágábbak.


És még hogy nem lehet mit tenni? Arról ugye egyikőtök sem írt, hogy az Aldira is vonatkoznak a törvények, még akkor is, hogy azokat elég szépen felhígították egyes területeken meg nincs is, de amire van, azt miért tudják megszegni és miért nem érdekli a hatóságot?


A kérdés pontosan ez volt, nem azt, hogy akkor miért vásárolok ott vagy egyáltalán hol vásároljak!


Ne lehet tenni semmit? Tenni mindig lehet. Ahogy a Danone is megérezte az korábban ellene indult fogyasztói sztrájkot, pedig az piskóta volt.


Már az is egy tett, hogy szóba hoztam a dolgot itt a Gyakorin.


De köszöni szépen az Aldi és a többi nagyon jól meg van a birkák hazájában, a következmények nélkül bármit banánköztársaságban.


[link]

2016. ápr. 24. 21:32
 33/41 anonim ***** válasza:
48%

Mond!

Neked nincsenek barátaid, akikkel beszélni tudsz?

2016. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Dehogyisnem! Rengeteg van! Mind itt van a Gyakorin, nonstop 24 órában, nem alszanak, alig esznek, alig isznak, csak éppen slozira mennek el.

Csak azt nem értem, hogy ilyenek min te, mit keresnek itt a Gyakorin? Nem volt az Aldiban éppen játék dömper?

2016. ápr. 24. 21:46
 35/41 anonim ***** válasza:
68%
Kérdezó Te rendszeresen jársz orvosi kezelésekre?
2016. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos nem jár....
2016. ápr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik vissza viheted képzeld el ,én ugy tudom ,és telefonos ügyfélszolgálat is van .nem izlik ne vedd meg .
2016. ápr. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a tonhalkonzerv a rossz, hanem sajnos kevés kivétellel minden konzervárú minősége hagy maga után kívánnivalót.

Én nem vásárolok ilyesmit, mert ez nekem már régen feltűnt.

2016. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

#37: Ha felhívom a telefonos ügyfélszolgálatot, akkor kérésemre az Aldit is bezárják, hogy ne foglalja a helyét egy esetleges normális élelmiszer boltnak? Mert ha nem, akkor az Aldi ezzel a lakosság normális ellátásának az elvét is megsérti. Bár az ilyenekből van Magyarországon jóval kevesebb, sőt a CBA és a COOP még náluk is sokkal rosszabb!

Tegnap láttam éppen egy COOP-ban banánt kilónkénti 680 (!) Ft-os áron. Simán nyugodt lélekkel 300 Ft-os lenyúlás kilónként.

És ugye leginkább a Tescot vádolták már előre azzal, hogy zsebre fogja tenni a kisebb disznóhús ÁFA miatti különbözetet, miközben meg ezt pontosan a magyar hentesek legtöbbje tette meg.


#38: így van, az Aldi saját lében tonhalkonzerv egyszer például kellemetlenül sótlan, máskor meg agyon van sózva. És az agyonsózás talán nem is véletlen, mert amikor ilyennel találkozom, akkor úgy néz ki, mintha a benne lévő halat is már eleve kevésbé frissen rakták volna bele.



Egyébként a esztelen és rabló halászás és a túlhalászás miatt a tonhal nagyon drága. A nyers vörös tonhalfilének 6000 Ft körül van az ára. De nem rég láttam az Auchanban, ahol azt "akciósan' 12 ezer helyett 9900-ért árulták.

De ezt megcsinálták az 400-500 Ft /kg áru spanyol eperrel is, ezt láttam náluk 2 kilós ládikában 2700 Ft-ért! Azaz majdnem a valós ár háromszorosáért!

2016. ápr. 26. 10:37
 40/41 anonim válasza:
Szerintem is teljesen hülyeség ilyen dolgon fennakadni. Nyilván mindenkinek feltűnik, hogy azért elég sok árucikk tartalma eltér a leírtaktól. És akkor? Semmit nem tudsz kezdeni vele. Máshogy ítéli meg a kérdést egy olyan ember aki már évek óta veszi a tonhalkészítményeket, mint egy olyan aki sosem vett, vagy nagyon ritkán vesz. Emiatt nem hiszem hogy el kéne ítélni a többséget, és fordítva is igaz. Nem kell a kérdezőt emiatt elítélni. Valami részinformációval azért feltüntethetnéd, hogy milyen gyakran eszed. Visszatérve a kérdésre, ahogy mondtam, bármit tehetnél, mindig te húznád a rövidebbet. Egyébként ha ennyire zavar, foghatsz magadnak. És ezt most teljesen komolyan.
2016. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!