Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Titeket nem idegesít a Lidl,...

Titeket nem idegesít a Lidl, Aldi gyakorlata, hogy egy akciós újságban több akciós időszakot tüntetnek fel, hogy hetente 2x-3x menj be hozzájuk vásárolni?

Figyelt kérdés

Többször megszivattak már ezzel, hiába tudom, hogy ilyen az újságjuk.

Igyekszem erre figyelni, legutóbb is néztem oldalanként a dátumot, és így állítottam össze a bevásárló listát.

De aljas módon már elrejtik a dátumot, nem elég fent, az oldal tetején figyelni.

Az üzletben nem annyi volt valami, amennyiért felírtam, elmentem egy újságért, persze "elrejtve", az oldal közepén, a termékek között volt az a 2-3 nap, amikor akciós a termék.


A francnak sincs kedve ennyire átbogarászni egy akciós újságot, mintha egy ingatlan adás-vételi szerződéséről lenne szó.

Az újság nagy, színes, tele képekkel, számokkal, jelekkel, figyelemfelkeltő grafikákkal.

És aljas módon úgy applikálják bele a dátumot, hogy ne legyen egyből észrevehető.

Akkor miért nem adnak ki hetente 2-3 akciós újságot?

Természetesen azért, mert ha valamit kinéztél, akkor 2 nap múlva menj vissza újra, és tuti még egyebeket is venni fogsz, nem csak azt az egy dolgot.


Egyértelmű, hogy mi a céljuk, de szerintem a vásárlók nagy része utálja ezt a gyakorlatot.

Főleg mert nem időrendben van az újság, hanem össze-vissza, egyik oldalon a hétvégi akció, aztán a hét közepi, a hét végi, a hét eleji, majd újra hétvégi, csapongva a napok között, hogy véletlenül se lehessen tervezni.


Szerintetek ha ezt írásban jelezném nekik, vagy akár azt, hogy ők maguk csináljanak egy közvélemény-kutatást, annak lenne értelme?



#Aldi #lidl akció
2016. szept. 17. 12:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Jajj b#zdmeg, első világ beli problémák, hogy egy héten háromszor kell felemelned az elhízott p|csádat, hogy 10 forinttal olcsóbban vedd meg a rúd parízert.

Get a life.

2016. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
"Hisztis díva" a kérdező. Dobjon be egy Snickers-t, hátha lenyugszik! :)
2016. szept. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Valójában nem három intervallum, ugyanis ha a csütörtöktől vasárnapig intervallum A halmaz, és a hétvégi akciók C halmaz, akkor C halmaz részhalmaza az A halmaznak. Tehát ha végig gondolod, megoldható, hogy heti kétszer menj a Lidl-be: egyszer elmész mondjuk szombaton, megveszed ami kell az A és C halmazból, aztán jövő hét elején meg ami a B halmazból(hétfőtől szerdáig akció) érdekel... szerintem ez azért nem olyan sok.


Amúgy meg ez legyen életed legnagyobb problémája, hogy heti egyszer helyett heti kétszer kell elmenned a Lidl-be.

2016. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 lencsefőzelék ***** válasza:
51%
Ezen a bolygón szinte minden átverés. Pl. a cukrot az alapélelmiszerek között árulják, miközben a mérgek között lenne a helye. A tehéntejről azt hirdetik, hogy "élet, erő, egészség", miközben legfeljebb a bocinak az, az embernek rendkívül káros, ugyanis tele van kazeinnel, ami a legrákkeltőbb tejfehérje. A lényeg, hogy ahol tudnak, átvernek. Az mindegy, hogy legálisan vagy illegálisan, de átvernek, megtévesztenek folyamatosan. Ezért nagyon oda kell figyelni, és tudatosan kell élni. Ha csak akciós cuccot akarsz venni, akkor vegyél csak akciós cuccot, és semmi mást. Én a multik közül egyedül a Lidl-be járok, mert néha tényleg jó akciói vannak, és olykor-olykor jó sport- és túrafelszerelései. Két éve vettem pl. egy magasságmérő órát 7000 Ft-ért, amit azóta is megelégedéssel használok hegymászások, magashegyi túrák alkalmával. De jó műszaki cikkeik is szoktak akcióban lenni, vettem már háztartási gépeket is. Ezen kívül csak azt veszem meg, amire tényleg szükségem van. Volt már, hogy elfogyott az, amiért mentem, és akkor nem is vettem semmit. Reklamáló levelet is írtam már nekik, mert volt olyan, hogy 30 Ft-tal többet számoltak a pénztárnál, mint amennyi ki volt írva. (A levél többe került.) Válaszoltak, de csak a szokásos sablon szöveg volt (viszont legalább kicserélték a táblát). Azóta általában ellenőrzöm az árakat a vonalkódolvasóval.
2016. szept. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A testvérem sokszor benézte már, és engem küldött el, ezért bosszankodtam miatta többször is, amikor az eladót kérdezgettem, és csak akkor derült ki, hogy rossz napon mentem be.
2017. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ez bizony megtévesztés, ahogy az is, hogy szándékosan rossz helyre teszik ki az ár cimkéket, mindig 20 cm-re feletti termékre vonatkozik. pl ott egy nutella ki van irva hogy 500 ft de a felette lévő finettire vonatkozik ez is megtévesztés utálom a lidlt aldit is
2021. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!