Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért vannak annyira oda a...

Miért vannak annyira oda a piacért az öregek?

Figyelt kérdés
Piac mellett lakom és hatalmas tömeg van piacnapokon. Kocsival sem merek sehova sem menni mert rögtön elfoglalják a helyem és nem tudok estig parkolni. Nem értem miért, mikor a piacon drágábban kapják meg ugyanazt a hormonkezelt csirkehúst vagy a permetezett zöldséget.
2018. júl. 17. 18:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert világéletünkben ők ahhoz voltak szokva, hogy a piacra mennek, ha kell valami.

Ezelőtt 40-50 évvel még nem volt TESCO, bevásárlóközpontok.


Szóval a megszokás, meg picit emberközelibb. Már megvannak a szokásos eladók, akik mindig hasonló minőséget biztosítanak.

2018. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Hol van az a piac, ami estig van nyitva, mert akkor én is odamegyek! ... bár nem vagyok öreg!

Én is piachoz közel lakom (Pest megye) de 10 után már csomagolnak, 12-re nyoma sincs, hogy ott piac volt.

Szerettem piacra járni, de már az egy-két őstermelőt leszámítva, csak gagyi ruhák és ócska cuccok vannak többségében.

2018. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
olcsóbb meg mert ott a sok másik vén trotty akikkel leállhatnak órákig pletykálni.
2018. júl. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Csak 29 vagyok, mégis sokkal jobb a piaci áru :)


98% friss, szép, háztáji, finom és édesebb, mint a bolti - ja, meg olcsóbb.

2018. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
inkább az a szomorú, hogy egyre kevesebben járnak piacra, az én korosztályom túl kényelmes hozzá (20-30), pedig sok mindent meg lehet kapni olcsóbban, no nem ahhoz a kupechez kell odamenni, aki a kivitől kezdve az ananászig mindent árul, mert ott kb bolti árak vannak, hanem a termelőket kell keresni, mert mindenhol akadnak még, nagyvárosban is. ők is permetelnek, hogyne, nem is a bio cuccokra utazok, aki termelt már bármit, tudja, hogy permetelés nélkül nem megy. nagyanyám mindig nagy üvegbe szedte a bogarakat a kertben a krumpliról, de azt a mai világunkban ki csinálná meg? a piac egy jó dolog, és sírni kéne, hogy sorra mennek tönkre, mert nincs vevőt, ebből adódik, hogy nincs árus sem. Én tojást és zöldséget csak piacról veszek, húst nem, az egészen más.
2018. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok öreg, 23 éves vagyok, de szerintem a piacon jobbak a zöldségek és a gyümölcsök. Néha elmész egy tescoban az eper mellett, kicsit megcsiklandozza az eperszag az orrodat és annyi. Kimész a piacra és ellep a mennyei eper illat. Az ízükről meg már ne is beszéljünk. A paradicsomok szép húsosak, a paprikának íze is van. A fiatalok lusták az időseknek meg nincs sok dolguk, szóval ők mennek állandóan.
2018. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Én pl. nem vagyok egy szociofíl valaki, nekem éppen elég heti egyszer egyetlen egy sorba beállni, miután "magányomban" önmagam levettem mindent egy nagyáruház polcairól. Na ennek a piac totál ellentéte. Minden egyes vacakért külön sorba állni, nekiállni ott társalogni valami kofával, mutogatni, méregetni, számolgatni az aprópénzt... juj... Nyugdíjasok egyszerűen társaságra vágynak, ez nekik a program. Kibeszélik ott egymás közt, milyen fonnyadt a gyümölcs, mekkora az áremelés, mi van a reumájukkal. Sokuk az esztékába is úgy jár időzni, mint tanköteles az iskolába. Én még orvoshoz is csak akkor megyek, amikor más már régen kórházba vitettetné magát. Az meg, hogy a piaci áru olcsóbb, többféle, netán közelebb van, már régen egy mese. Mondjuk, én anyám is állandóan a piacra jár, le nem lehetne állítani róla...
2018. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Imádom a Lehel piacot

És bolhapiacra vadászok hogy tudjam gyüjteni a figuráimat tovább :( mind megszűnik.... Valaki tud itt Pesten jo bolhát? Esetleg az Új Pesti még működik?:/

21/N

2018. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

#8

Parancsolj:

[link]

2018. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Nagyobb a választék, jóféle házi cucc (amikor még vettem lekvárt, csak piacról vettem, ismerős nénitől. ma már magam készítem, cukormentesen), olcsóság (nyilván nem minden pontján, nyilván. anyós mindig féláron veszi a zöldségeket, mint én, valamit nagyon tud, de hát én havi egyszer jutok el a megyeszékhelyre a piacra és nem is hajnalban)...

A nyitott piacokat szeretem igazán, de sajna az nincs a közelben, Püspökladányban bezzeg volt. Hatalmas piac, még nyári kiskörtét is kaptam minden nyáron, azóta ilyesmit nem tudok enni...


A sorbaállás engem se vonz. Inkább kisebb sorokba állok, hosszabba csak akkor, ha igazán fantasztikus zöldségesről van szó, ahol megveszem a dolgok felét, ami nekem kell.


Télen piac nélkül elég nehezen kapnék 150 ft/kg áron ipari, de finom karalábét... A díszcsalán töredék áron van bolthoz képest... Megvan a létjogosultsága. Ahova én járok, ott remek boltok is vannak, felesborsót mostanság csak ott láttam, még hipermarketekben sem.

Parkolni arrafelé nehéz, de ez engem nem érdekel, mindig is gyalog jártam piacra.


De rendben van, ha valakinek nem szimpatikus. Az ne menjen piacra, legalább kevesebben leszünk :)

2018. júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!