Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A rendszerváltás előtt tényleg...

A rendszerváltás előtt tényleg jobb volt a Pilóta keksz, vaníliás karika, Boci csoki, Danett puding, stb?

Figyelt kérdés
2019. júl. 27. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is jobb volt, sőt minden jobb volt.
2019. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Minden, de minden! Tapasztalatból mondom.

Ma már sokkal több a mesterséges adalékanyag a termékekben.

De ha új tulajdonosa lesz egy gyárnak, vagy átcsomagolják a terméket, már akkor is másabb/rosszabb lesz, hiába vették át a licencet.

2019. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem.

Kekszek akkoriban is ócska bevonómasszával készültek, mint most.

ja és a Danette az a 90-es évektől jött be, a rendszerváltás előtt nem voltak itt Danone termékek.

a csokik között voltak jók is, például az alpesi csoki.

de az olcsóbb csokik (africana, kajla) nem csokik voltak, hanem bevonómasszák (kakaóvaj nem volt bennük, csak margarin)

2019. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem. A hagyományos étcsokis kekszek jók most is. Nekem jobb is. Régen keményebb volt.

Csokik a mai jó minőségű csokikhoz képest ócskák voltak nagyon. De csak az volt, így azt szerettük.

2019. júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem volt jobb, csak ugye mint mar irtak, nem volt sok alternativa, na meg az ido es az emlekek megszepitik azoknak, akik ezeken nottek fel.
2019. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Rosszabb volt.

De a "nosztalgikus idiotizmus" mindent megszépít.

2019. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem volt összehasonlítási alap, tehát ízlett.

Ma már millióféle van és igényesebbek lettünk.

Talán egy valamit vettem észre, de lehet, hogy ebben nincs igazam, hogy régen nem voltak ennyire émelyítően édesek a cuccok.

2019. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
pilóta keksz az 1990-es években élte fénykorát, akkor mindenki azt ette, ma már ehetetlen szar lett.
2019. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg, de nekem anno a Kajla és a Budapest Maci csokik voltak a kedvenceim. A kókuszos Africanat meg azért imádtam, mert azok a kókuszreszelékek csak úgy ropogtak a fogaim alatt, miután a csoki elolvadt a számban.
2019. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!