Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lejárt zacskós leves ehető?

Lejárt zacskós leves ehető?

Figyelt kérdés
2 hónapja lejárt zacskós levest megmerjem enni?

2019. júl. 28. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan.
2019. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked!
2019. júl. 28. 18:28
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Max. kicsit csökkent az élvezeti értéke a frisshez képest. De bajod nem lesz tőle.
2019. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem csökken az élvezeti értéke. Dolgoztam ilyen gyárban van hogy ugyanazt több féle szavatossági idővel adják el különböző országokba. Tehát nem kell aggódni meg nem sok minden van ami megromolhat benne.
2019. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ettem én már egy éve lejárt szavatosságú kínai levest is. Ugyanolyan volt, mint ami még két évig eltartható volt. Mégis mi bajod lenne?:) Aki zacskós levest eszik, az tudja, mire számít. Tele van tartósítószerrel. Egy időben rákattantam a kínai tésztás levesre. Még élek.
2019. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző, hogy külön tartósítószer legyen benne, hacsak a sót nem tekintjük annak. Mivel száraz, nagyon sós és jól be van zárva, tényleg nehezen tud megromlani. Esetleg a zsírtartalma megavasodhat. A tartósítószert meg az összetevők között lehet ellenőrizni, ez pl. egy húsgombóclevesé: "Tészta 50% (búzadara, tojáspor), Húsgombóc 16% [sertéshús, zsemlemorzsa (búzaliszt, élesztő, só), pálmazsír, tojásfehérjepor, vöröshagyma, ízfokozó (nátrium-glutamát), só, búzaliszt, élesztőkivonat, bors], Só, Ízfokozók (nátrium-glutamát, dinátrium-guanilát, dinátrium-inozinát), Kálium-klorid, Aromák (tejszármazékkal), Sárgarépa 2%, Vöröshagyma 1,4%, Marhafaggyú, Élesztőkivonat, Burgonyakeményítő, Zellermag, Fokhagyma, Petrezselyemgyökér, Zöldfűszerek (petrezselyem, rozmaring), Pálmazsír, Antioxidáns (rozmaringkivonatok)"
2019. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező: a szavatossági idő általában nem azt jelzi, hogy addig fogyasztható az adott termék, hanem hogy addig garantálja a gyártó a termék minőségét. Ha az adott élelmiszer már lejárt, viszont ugyanakkor bontatlan állapotban, az adott tárolási elvárásokhoz igazodva volt térolva, akkor ha a lejárati idő után megbontjuk és nem látunk rajta semmilyen elváltozást (kellemetlen szag, nem megszokott állag, szín, íz stb.) akkor még fogyasztható az adott termék. A "szavatosságnak" annyi a lényege, hogy az adott idő lejárta után a fogyasztó már nem élhet semmilyen panasszal a gyártó felé, ha esetleg bármilyen jellegű "egészségkárosító" hatás fordulna elő a fogyasztónál a termék felhasználása folyamán.


Én is ettem már 6 hónapja lejárt debrecenit. Hűtőben volt, bontatlanul. Kinyitáskor nem volt szaga, és miután alapos hőkezelést kapott, minden utólagos probléma nélkül ettem belőle.


A zacskós leves ehhez képest akár évekig is eláll a "szavatossági idő" lejárta után ha bontatlanul és lehetőleg hűvös helyen (pl. kamrában, spájzban) volt tárolva. Ugyanis mikroorganizmus ha nem is került bele, de bizonyos kémiai folyamatok (pl. zsír avasodása) előfordulhatnak, ha nem megfelelő hőmérsékleten volt tárolva.


Én pl ettem kb. 5 éve lejárt vietnámi zacskós levest, amiben még főtt húst tartalmazó fémtasak is volt,

pontosan ezt a márkát (Bánh Đa Cua Hoàng Gia Vifon - azaz Vifon instant rák-tészta leves):

[link]

[link]


A levesnek az égvilágon semmi baja nem volt, és nekem sem lett bajom tőle az elfogyasztása után. De azok a levesek, amelyek még ilyen "hússal teli fémtasakot sem tartalmaznak", azok nyilván még ennél több ideig is bírják - megfelelő körülmények között tárolva.

2019. júl. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú választ!
2019. júl. 30. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!