Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megevett rovartól lehet-e...

Megevett rovartól lehet-e betegség?

Figyelt kérdés
Babgulyást főztem. A bab át lett válogatva, áztatva volt. Nem volt rajtuk lyuk. Frissen ettünk a gulyásból. Most, hogy áll a tetején van több fekete valami. Kivéve kemény, mint valami apró kő (1mm), de mintha bogárféle lenne. Meg vagyok ijedve.
2019. aug. 7. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű volt a babban zsizsik

Avagy gabonazsuzsok rovar

Olvass utánna kb olyan kártevö konyhában mint a moly

2019. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűtlen, hogy betegek lesztek.
2019. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző két válaszoló írta: zsizsikes volt a bab, de mivel hőkezelést kapott, ezért a zsizsik nem fog problémát okozni.

(Amúgy manapság kezd a rovarevés divatba jönni, szóval fogd fel úgy, hogy extra fehérjét vittél be a szervezetedbe).

Igazából azok a rovarok gázosak nyers fogyasztás szempontjából, amik valamilyen méreganyagot termelnek (pl. pókok, százlábúak stb.) vagy esetleg fertőző környezetben voltak; pl. legyek. De megfelelő hőkezelés után ezek a méreganyagok eltűnnek és elvileg a legtöbb rovar egészség károsodás nélkül fogyaszthatóvá válik.

Nem azért írom Tisztelt Kérdező, mert meg akarlak ijeszteni, vagy mert én valaha is ráfintorodtam a rovarevésre - esetleg rá akarnálak venni erre.

Csak már láttam embert meghalni, amiért nyersen evett méreganyagokat termelő rovarokat (pl. százlábút) - és abból is sokat. Viszont alapos hőkezelés után nem kell aggódni bármilyen veszélytől - jelen esetben az esetlegesen elfogyasztott babzsizsik teljesen ártalmatlan az emberi szervezetet illetően.

2019. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 8. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!