Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A Dijoni mustárt helyettesíthe...

A Dijoni mustárt helyettesítheti a sima mustár? (Értem ezalatt az olyan mustárt, ami álltalánosságban a magyar háztartásokban szokott lenni)

Figyelt kérdés

#dijoni mustár
2019. aug. 11. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen receptbe kell. De a kettő ég és föld.
2019. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, hol akarod helyettesíteni.

A dijoni mustárnak elég jellegzetes íze, aromája van, a Globusz/Univer nagyon eltér töle.

Ha egy receptben ezt írják, akkor ez lenne hozzá az optimális, a sima mustár azonban még mindig jobb, mintha semm nem tennél bele, Szóval ha megoldható, inkább vegyél Dijonit, ha nem, akkor használt a másikat, de az étel íze egész más lesz.

2019. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Például a tarjának a pácjába kellett tenni és helyette most sima mustárt tettem.
2019. aug. 11. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

A dijoni baromi erős és más az íze.

Én nem szeretem.

A pácba pedig nyugodtan tehetsz a magyarból, mert a mustárnak a gyakorlati szerepe ebben az esetben a hús porhanyóssá tétele.

Ha csípős ízre vágysz, azt sütéskor tudod borssal, erős paprikával pótolni.

2019. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
A dijoni az pikánsabb, több fajtája van, valamelyik erősebb, vmelyik édesebb. Mi az univernél nem gyártunk ilyet, de pl..tormás mustárt ige
2019. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Persze.

Ahogy vaj helyett is lehet margarint használni, habtejszin helyett cukraszhabot, csoki helyett kakaoport, stb.

Az étel nyilván nem lesz ugynolyan, de ha az eredetit nem kóstoltad, számodra semmi különbség nem lesz

2019. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!