Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért lehet többet kérni a...

Miért lehet többet kérni a magyar eperért, mint a görögért?

Figyelt kérdés
Miért veszik meg az emberek drágábban a "magyart"?
2019. máj. 8. 13:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Mert magyar. Pont. Ugyan ez van a tejnél is.
2019. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Mert pl. az eper kifejezetten roszul türi a szállítást, ezért a görög vagy egyéb távolabbi epret féléretten szedik, hogy ne törjön teljesen össze a több napos szállítás alatt, mire az üzletbe kerül.

A magyar epret meg reggel leszedik és pár óra múlva már meg lehet venni, ezért éretten szedik.

2019. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Az igazi hazai friss zamatos , fűtött fólia alatt gondozott , macerås drágább a termesztés . A kunti tömegáru zölden leszedett vacak . A hamisítók erre utaznak a kinti szebbre azt hazudják magyar ....Tavaly már április közepén volt eper szagqdföldi , idén hűvös volt ki is rothad ennyi esőtől .
2019. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Éppen tegnap olvastam a "magyar" eperről :

[link]

2019. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
0%
??? Hol a válaszom ???
2019. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

#4

Már akit át lehet verni!

Én ellenszélben, 5 km-ről megmondom az eperről, hogy magyar vagy sem. Meg sem kell kóstolnom.

A magyar az sötét színű, kissé gömbölyded, édes, zamatos, lédús. Az import hatalmas, hosszúkás, se íze, se bűze, íze mint egy töppedt uborka.

2019. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

5., attól függ, mit írtál. Írd le mégegyszer, én is jártam már így, hogy nem jelent meg.

Kérdező! Azért, mert a magyarok kezdenek tudatosabban vásárolni, vagy kimennek az eperföldre "szedd magad" keretek között. A magyar epernek van íze, finom, zamatos. A külföldi íztelen, semmitérő vacak.

Régen volt a nagyon korai cseresznye, amit csokorban árultak összekötözve (ez magyar volt), de annyira korai volt, hogy annak se íze, se bűze nem volt.

Csak egy ötlet: kóstold meg a külföldi epret, amit műanyag dobozban lefóliázva árulnak a multik, és kóstold meg az édes-zamatos magyart. Télen meg lehet enni a görögöt, vagy akárhonnan származót, de az itt termett pár órája leszedett epernek nincs párja.

Hát ezért.:)

2019. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

7. vagyok: Az lemaradt, hogy irreálisan nagyon drága lett, az tény.

6.-nak: vettünk olyan eperpalántát, ami pont ugyanolyan termést hozott, mint az importált. Hatalmas gyönyörű nagy szemek, de semmi íze nem volt. Szóval nem biztos, hogy meg tudod különböztetni. Ez is magyar volt. Amelyik hatalmasra megnő, az már valami hibrid lehet. Ki is kapáltuk.

2019. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Mert a magyar egy ilyen ocsmány nép. A saját fajtáját is meglopja.

Érdekes, hogy más országokban a helyben termelt, gyártott termékek olcsóbbak.

2019. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
9.! Mondjuk ebben is van igazság, amit írsz. Kihasználják, és ráfogják, hogy mert milyen sokba kerül az "előállítás". Respect a válaszodért. Azért 4000 forint egy kiló eperért irreálisan sok. De ezt már írtam a jóelőbb.
2019. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!