Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tiramisuban mennyi a kalória? 18L

Tiramisuban mennyi a kalória? 18L

Figyelt kérdés

Neten néztem utána de őrülten magas kalóriaszamolat lattam:D

Meg anyukám teljesen máshogy készíti

Az egész abból all hogy mascarpone(szarvasi) osszekeverve tiramisu porral(dr oetker) és babapiskota friss kávéba és ennyi:D de abszolut fogalmam sincs ebbe mennyi a kalória és felek rengeteg

Nyári szünet eleje óta csak eszek és ma több mint 350g tiramisut megettem szóval :D



2019. aug. 14. 16:54
 1/7 A kérdező kommentje:
(Cukrot se tesz bele anya meg tojást semmit)
2019. aug. 14. 16:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyád receptjének hozzávalóit beütöd a kaloriabazis.hu-n, aztán kiderül


Vagy a zacskókról összeadod/szorzod

2019. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok.
2019. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a része nekem nem áll össze, hogy ha port használ, akkor minek mascarpone, illetve egyáltalán hogy a fenébe lehet azt belekeverni, ha pedig mégis sikerül, akkor mi lesz abból, olyan kemény lesz, hogy reszelni lehet.


Az a por arra van kitalálva, hogy ne kelljen a krémsajt, tejbe kell belekeverni, olyan erős kötőanyag van benne, hogy tejbe keverve lesz megfelelő állaga. (Mint ha krémsajtot használtál volna... természetesen por nélkül alap recept szerint)

Ha eleve olyan sűrű anyagot használ, mint ami a végső cél lenne, akkor így mi lesz belőle, falazó tégla?


...na csak arra akarok kilyukadni, hogy még az se biztos, hogy édesanyád így készíti, ahogy te ezt leírtad, mert így nem igazán lenne jó.

2019. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy felesben készíti, tehát megcsinálja a port tejjel, és azt szaporítja még pluszban mascarponeval.
2019. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így készítem! Megcsinálom a port, aztán pluszban keverek hozzá mascarponét, de csak a kicsi dobozt. És babapiskótát az aljára. A mascarpone száz grammjában 420 kalória van, az elkészített por (tej+ por) száz grammjában 136 kalória. Babapiskóta 100 grammjában 350-400 kalória van. 100 gramm elkészített olyan tiramisu, amit leírtál, 390-400 kalóriát tartalmazhatott. Tehát 1200-1500 kalóriát ehettél. Ha már megetted, most már mindegy, egy kis mozgással 2-300-at biztos le tudsz dolgozni. :-)
2019. aug. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huu hat köszönöm:D

Hat arra meg ettem :D

Én is számolhattam de valamit nagyon elnéztem meg úgy voltam vele hogy semmi cukor nincs benne meg mégis sajt :D

2019. aug. 14. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!