Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől keseredik meg a tök?

Mitől keseredik meg a tök?

Figyelt kérdés
Kaptam két kisebb tököt, nagyon kemény héjuk volt, alig birtam meghámozni. Csináltam belőle tökfőzelékez, de ki kellett dobnom, mert nagyon keserű ize lett.

2019. szept. 6. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még keserű tökkel nem találkoztam, viszont a bolti tejföl keseredik, ha romlik.

Megkóstoltad előtte a tejfölt? ...lehet baja a szavatossági időn beül is.

2019. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tejfölnek semmi baja. Most is ettem belőle.
2019. szept. 6. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam keserű tökkel, akkor sem, ha érett volt és már keményebb volt a héja. Biztos, hogy főzőtök volt?
2019. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fehér volt a héja.
2019. szept. 6. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kaptad, nem boltban vásároltad. Kérdezd meg az ajándékozót, hogy milyen tök volt, ehető-e! Szerintem valamilyen dísztök lehetett! Nézd, mit találtam:

"A legtöbb tökfajta ehető. A kereskedelemben első sorban ezek a fajták jelennek meg. De érdemes tudni, hogy különösen a kisméretű, dekoratív fajták tartalmaznak sok keserű anyagot (Cucurbitacin)

Ezek a keserű ízű tökök mérgezőek lehetnek nagy mennyiségben elfogyasztva, de ízüket érezve, senki nem fog nagy mennyiséget elfogyasztani belőle.

Tipp – Hogyan tesztelhető az étkezésre alkalmas tök?

Amennyiben kétségeink vannak, hogy az adott tök ehető-e vagy sem, nyersen kóstoljunk meg belőle egy kis darabot. Amennyiben keserű, úgy ne együk meg.

Milyen kísérő tünetei lehetnek a mérgező tök elfogyasztásának?

Nagy mennyiségben elfogyasztva a keserű ízű tök hasi irritációt, görcsöt és hányingert okozhat. Ez a mérgezés nem halálos, de kellemetlen."


Tehát van étkezesre nem alkalmas, keserű tök is, legközelebb zöldségesnél vegyél főzőtököt!

2019. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!