Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kötelező-e feltüntetni az...

Kötelező-e feltüntetni az élelmiszereken, ha jódozott a só, amit beletesznek?

Figyelt kérdés
Magyarul, ha az van pl a felvágotton, hogy "konyhasót" vagy "étkezési" sót tartalmaz, akkor biztos lehetek-e vajon benne, hogy az nem jódozott só. Ugyanis olyan betegségem van, hogy nem szabad jódot fogyasztanom túl sokat, különösen nem jódozott sót.

2019. szept. 13. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, de csak ha rajta van, hogy jódozott, akkor az biztos az, ha nem írtak rá semmit, akkor nem 100%, lehet, hogy csak nem figyeltek oda.

Ezt én is ismerem, amit tehetsz, hogy az ilyen bizonytalan élelmiszert megpóbálod, ha roszzullétet okoz, akkor azt utána kerülöd. Csak ebben benne van pár kellemetlen nap, ami nem feltétlen jó dolog.

Vagy - és ez a biztos -, csak feldolgozatlan élelmiszereket veszel és magad készítesz el ebböl minden egyebet.(Én ez utóbbit válaszottam, mert még ez az egyszerübb)

2019. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még egy ötlet: ha valamiben bizonytalan vagy, akkor írhatsz emailt a gyártónak/forgalmazónak, hogy a benne lévö só jódozott vagy jódozatlan. Feltétlen így kérdezd, különben esetleg az igazságtól függetlenül biztosítanak, hogy olyan, ami neked megfelelö.
2019. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2019. szept. 14. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!