Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha az élelmiszerüzletben vett...

Ha az élelmiszerüzletben vett élelmiszereken fel kell tüntetni a tartalmazott anyagokat, akkor a Mekiben árultra miért nem törvényileg kötelező?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintem a receptet szerzői jog kéne védje és nem lehet titkos.



2017. aug. 25. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Tegyük fel, hogy holnaptól kötelező. Ha te vagy a cég egyik illetékes embere, hogyan valósítanád ezt meg?

Ne feledd, hogy egy jogszabályt nem lehet egy konkrét cégre írni, tehát onnantól a Gémeskút csárdára is ugyanaz vonatkozik, hiszen mindkettő vendéglátóhely.

Nos, jó lenne ha ismertetnéd, hogy ezt mégis gondoltad konkrétan.

2017. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ráírják a levesestálra a csárdában, a mekiben meg a burger aljára 😂
2017. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kiírhatják egy helyre a falra, vagy megmondhatják, ha kérdik, nem olyan bonyolult, ahogy az alergén összetevőket is kötelező kiírni. Nem értem miért vonatkozna más szabály.
2017. aug. 25. 15:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Nézd, én nem szeretem a bürokráciát, nem lenne szökség a boltban sem kiírni, ha becsületesek lennének a gyártók és a felvágottban lenne hús, és a rozskenyérben rozs, és nem használnának rákkeltő anyagokat stb. továbbá egyre több az alergiás és érzékeny ember ezért is közelező. Azt viszont nem értem, hogyan lehetséges, hogy a boltban érvényes a törvény az étteremben meg nem.
2017. aug. 25. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy recetpre nincs szerzöi jog!


Emellett éttermekben nem kötelezö feltüntetni a felhasznalt anyagokat.


MEllesleg több étterem van, ahol a különféle allergéneket feltüntetik az adott étel neve mellett, de ez önkéntes, nem kötelezö (és nem is lehet, mert azt nem tudhatják, hogy a felhasznált alapanyagok mit tartalmaznak)

2017. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Mekiben feltüntetik a tálcán lévő papírnak a hátoldalán. Ott van minden.
2017. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Emellett éttermekben nem kötelezö feltüntetni a felhasznalt anyagokat."


Tudom, ezért tettem fel a kérdést, nem vetted észre?


Az allergéneket meg kötelező!


a Meki meg nem tünteti fel, akkor nem írták volna a cikket, amit idéztem.

2017. aug. 25. 22:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Receptre meg nem tudom, hogy van-e, de lehetne. Szerintem meg van. Pl. Ország tortáját stb. nem csinálhatsz csak úgy, mármint a currászda, csakha betartod a receptet és talán még jogdíjat is kell fizetni. Persze otthon magánba bárki csinálhat, de hogy úgy adjad el, hogy azon a néven, ahhoz jogodnak kell lenni hozzá, és ez minden mással is így van.
2017. aug. 25. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!