Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A Lidlben kapható "Chef...

A Lidlben kapható "Chef select" savanyított káposzta hagyományos eljárással készül (erjesztés) vagy valamilyen gyorsított módszerrel?

Figyelt kérdés
Aki evett már ilyet, kérem, azt is írja meg, hogy milyen ízű?! Ecetes vagy jó minőségű?

2019. okt. 3. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg az összetevöket, ha van benne ecet/borecet, akkor nem erjesztett.
2019. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Már a megnevezés és az időpont is árulkodó.

Az igazi hagyományos módon erjesztett savanyÚ káposzta, minden más csak savanyÍTOTT Káposzta.

Valamint az októberi leszedésű káposztából készíthető csak hagyományosan, amiből 6-8 hét múlva lesz savanyú káposzta.

2019. okt. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A savanyú vagy savanyított káposzta kifejezésre nem érdemes adni, mert a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy a kettö közt lehetne bármi különbség is.

Másrészt bármikor lehe savanyítani (erejszteni) is káposztát, akár a nyári, frissböl is, az egyetlen probléma az lenne vele, hogy csak rövidebb ideig (pár hét) tárolható, de ez ebben az esetben lényegtelen, mert aki ilyet vesz, az pár napon belül el akarja készíteni.


Szóval elvileg ez lehet savanyított káposzta is, elöször azt kell megnézni, van-e ecet a hozzátevökben, az meg, hogy mennyire (túl) savanyú, ízlés kérdése.

2019. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy beleírok: felénk a savanyított káposzta a hordós, erjesztett, a savanyú az ecettel készített savanyúság!

Pont fordítva, mint amit az egyik elözö valaki írt.

2019. okt. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket!


Nem vagyok most Lidl közelben, ezért gondoltam, hogy esetleg majd olyanok megírják a választ, akik vettek már ebből a termékből és ismerik.


Sajnos az elnevezésből - savanyú vagy savanyított - nem derül ki, hogy erjesztett vagy ecetes, mert különböző helyeken ugyanazt máshogy nevezik. (Ezt láttam a neten, hogy ebben nincs egyetértés.)


Legközelebb, ha Lidlben járok, akkor majd elolvasom a szöveget a tasakon, de ha addig is ti meg tudjátok nézni, akkor írjatok még.

2019. okt. 4. 10:23
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem. Ecetet nem tartalmaz, de valamennyi citromsavat igen.
2019. okt. 7. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!