Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A liofilizált gyümölcsök mire...

A liofilizált gyümölcsök mire jók?

Figyelt kérdés
Szokott valaki venni? Mire használhatóak? Milyen ízük van? Lehet enni őket magukban? Megéri az árát?

2019. okt. 10. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A liofilizálásnak az a lényege, hogy az íz, aroma nem veszik el, szinte teljesen megőrzi azt, de egyben tartósít is
2019. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Magyarul szárított/ aszalt gyümölcs.
2019. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Pont ez a lényege, hogy nem szárítva van....
2019. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mire jó ? Arra, hogy jó drágán el lehessen adni.
2019. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt is írnak róla:

[link]

2019. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztva szárított (liofilizált) eper és málna nagyon finom (ezt a kettőt használtam eddig).😋😋

Megőrzi a színét, ízét és az illatát is, ezért pl. csokoládéba keverve különleges desszertet lehet készíteni. Karácsonyra készítettem kézműves csokoládét, gasztro ajándéknak, a fehér csokit liofilizált málnával szórtam meg, amellett hogy csodásan nézett ki, még csudafinom is volt, nagy sikert aratott.

Teakeverékekbe is kiváló, nagyon kevés is elég belőle, mégis kitűnően érződik az aromája és az illata.

Bármihez fel lehet használni, amihez gyümölcsöt használnál, levest, mártást, fagylaltot is lehet készíteni belőle, vagy az elkészült ételeket, süteményeket díszíteni , és fokozni lehet vele az ízélményt.

Természetesen meg lehet enni így magában is, de szerintem ahhoz egy kicsit drága.

2019. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg #6 nagyon szépen leírta!😊

Azt hiszem veszek ilyen liofilizált gyümölcsöt, meggyőzetetek ^^

2019. okt. 11. 07:35
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha valaki ismeri a liofilizálás technikai oldalát, aznem ír olyat, hogy megőrzi az illatát, aromáját. A vákuumban szárítás során minden illékony anyag eltávozik, ami a készterméken érződik, az utólagosan hozzáadott illatanyag.
2019. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!