Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A füge meddig áll el hűtőben...

A füge meddig áll el hűtőben tartva?

Figyelt kérdés
Termett ősszel a kertben füge. Szedtem belőle, de először csak a spájzban tároltam, letakarva, az aztán napokon belül elkezdett látványosan penészedni. Úgyhogy a legközelebbi szedéstől már hűtőbe tettem mindig. Most is van még a hűtőben, ami már vagy egy hónapja ott áll. Látszólag semmi baja, ízre sem érzek rajta semmi különöset, de biztosan ehető még?
2019. okt. 25. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztosan, ameddig nem penészes, vagy erjedt, addig ehető.

A fügéből nagyon finom lekvárt is lehet készíteni, szinte alig kell hozzá cukor, ennek a receptnek az alapján készítettem, de csak 15 dkg cukorral, és így is nagyon finom volt.

[link]

2019. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is lekvart fozunk 60 uveggel raktam el idaig.
2019. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként még mindig van egy kisebb edényben a hűtő mélyén belőle. És továbbra sincs semmi baja: külsőre is teljesen jól néz ki, hibátlan, nem penészes; illetve az íze is teljesen finom, olyan, mint frissen, tegnap ettem belőle néhány szemet. Most már igazán kíváncsi vagyok, meddig bírja. :)
2019. dec. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!