Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tradicionális olasz vagy a...

A tradicionális olasz vagy a tejszínes carbonara, amit jobban szerettek?

Figyelt kérdés
Személy szerint utóbbit jobban preferálom, pedig eleinte tartottam tőle. Ugyanakkor megeszem a tejszínes változatot is.
2019. okt. 29. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan nem derül ki, hogy te melyiket szereted jobban, mert írod, hogy az utóbbit (ami tejszínes) majd "Ugyanakkor megeszem a tejszínes változatot is."

De mindegy is, nem ez a kérdés


Nekem a tradicionális és a tejszínes (magyar) két különböző étel.

Ha Magyarországon rendelek, akkor ugyan carbonaraként kérem, de tudom mire számítsak.

Szeretem a tejszínest, talán jobban mint az eredeti olaszt.

2019. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer próbáltuk megcsinálni az olasz változatot de csak rántotta lett abból a tojásból :D De a tejszínes az egyik kedvenc kajám szóval nekem megfelel az, bár szívesen megkóstolnám a rendes olasz változatot.
2019. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Hoppá, az utóbbi helyett előbbit szerettem volna írni, azaz a tradicionális verziót kedvelem jobban.


#2 Erre figyelni kell, de eddig szerencsére még nem jártam így, közepes hőfokra állítottam a lapot, és mielőtt összekeverem már leveszem a lapról, így még nem volt gondom.

2019. okt. 29. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Az eredeti kategóriákkal jobb, feltéve, hogy nem sütik agyok a tojást, és betartják az eredeti receptet.

A tejszinesnek semmi köze ehhez és nem is ízlik.

2019. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A tejszínest szeretem jobban, bár mi azt nem is hívjuk carbonarának, hisz technikailag nem az... :D
2019. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt szeretem, de valahogy nekem is jobban bejön a tejszínes, biztos, mert jobban megszoktam. Szerintem csak át kellene nevezni tejszínes-baconös tésztára, hogy ne legyen sértődés :)
2019. okt. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tradicionális jön be.
2019. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt szeretem.

Második válaszolónak: az a trükk, hogy leveszed a tűzről a szalonnát, és utána kevered hozzá a tojást (a tojásba is menjen egy marék reszelt pecorino), majd abba dobod bele a tésztát, teszel hozzá egy keveset a tészta főzővizéből is, és úgy forgatod össze az egészet a tűzön. Így a tojás gyakorlatilag csak rámelegszik, nem lesz száraz rántotta belőle. NYAMM.

2019. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a tejszínest szeretem.
2019. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!