Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Más is van aki nem szereti a...

Más is van aki nem szereti a felvágottakat, és hasonló élelmiszereket hidegen, és erősen főtt ételt centrikus?

Figyelt kérdés

Gobdolva itt többek között a különböző sonkákra, kolbászokra, szalámikra.

Alapvetően nem rajongom az ilyen ételekért, hidegen eddig is csak bizonyos fajta, sonkákat ettem, de az utóbbi időben már azok sem esnek jól.

Viszont melegszendvicsben, vagy pizzán egyikkel sincsen gondom, utóbbin a különböző kolbászokat is szeretem.


A húsokat viszont képtelen vagyok hidegen fogyasztani, talán csak a csirke és-pulykamell, amiket képes vagyok úgy is megenni, de azokat is csak saláta vagy szendvics részeként.


Alapvetően tehát nagyon melegétel centrikus vagyok, más is van ezzel így?

Van, hogy napi kétszer is főtt ételt eszem, nem tudom ez mennyire normális.


Hidegen leginkább csak a nyers zöldségeket kedvelem, ha otthon eszem pl. szendvicset, szinte mindig átmelegítem vagy megpirítom hozzá a pékárut.


2019. okt. 29. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Az egész Földön ~8 milliárd ember él, és te vagy az egyetlen egy, aki így érez.
2019. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Az oldal felhasználóinak a véleménye érdekelne, ilyen szempontból a megfogalmazás valóban lehetett volna pontosabb...
2019. okt. 29. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

A zöldségeket csak nyersen szeretem.

Természetesen belefőzöm őket a levesbe pl, hisz ezek adják részben az ízét, de sülve, főve nem eszem meg.


Szeretem a nyershúst is. Évente egyszer, ha eszek. Szóval tisztában vagyok a veszélyeivel is. (tatárbeefsteak...mmmm.)


Szalámik, sonkák, kolbászok, szalonnák "hidegen" vagyis nem sülve, főve. Azok pont ezért lettek kitalálva.



A főttkaját viszont csak melegen. Utálom, ha hideg vagy lanygos a leves, vagy a "második".



"Alapvetően tehát nagyon melegétel centrikus vagyok, más is van ezzel így?"

Én nem. De vannak, akik igen.

2019. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megeszem a minőségi felvágottakat, nincs vele gondom, reggelire-vacsorára.

Viszont ha nem tudok ebédre főtt ételt enni, akkor végem.

Egész nap éhes vagyok, folyton tömöm magam minden szarral, hiába ettem meg egy tonna szendvicset délben.

2019. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Apukám is hasonló.

Én pedig pontosan az ellenkezője vagyok, amikor csak tehetem, messzire kerülöm a meleg ételeket (felőlem lehet főtt étel, csak hidegen legyen tálalva, pl eszek rántotthúst, de csakis hűtőhidegen).

Nem hiszem, hogy egyedül vagy. :)

2019. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, naponta kétszer eszem főtt ételt, nincs ezzel baj szerintem. Húsféléket, húsos ételeket melegen eszem, felvágott, kolbász nagyon ritkán fordul elő nálam. A sajtot is szívesebben eszem olvasztva, pl. pizzán, melegszendvicsen, mint hidegen. A zöldségeket nyersen és főzve, sütve is szeretem. Hűtött italokat max. nyáron, hőségben iszom, de inkább olyat, ami nincs behűtve.
2019. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom a hideg kajával, de ha egy nap nem tudok főtt kaját enni, akkor minden bajom van. És én sem szeretem a langyos levest, stb. Szóval inkább én is melegètel centrikus vagyok 😀
2019. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!