Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tudnátok mondani dinnyéhez...

Tudnátok mondani dinnyéhez hasonló gyümölcsöket (laktat, de kevés kalória van benne)?

Figyelt kérdés

Most nyáron rászoktam, hogy vacsorára sokszor csak dinnyét eszem. El is telit, és fogytam is (persze tornázom is és úgy általában véve is odafigyelek az étkezésre). Kicsit félek, hogy mi lesz, ha vége a dinnye szezonnak, mert egyrészt nagyon szeretem, másrészt szeretném tartani ezt az étkezési módot.

Milyen gyümölcsök vannak még, ami hasonló hatásúak, hogy telitenek is, de kevés kalória van bennük? Zöldségeket nem annyira szeretem, úgyhogy inkább a gyümölcs játszik.


2019. aug. 5. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Alma
2019. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Az alma az majdnem duplája kalóriában. Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem nagyon van más gyümölcs ami itthon is fixen elérhető. Mégis csak a zöldségek felé kéne tendálnod.
2019. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor alma és egy nagy pohár víz. A dinnye nagyrészt cukros víz, azért laksz vele jól, mert megemeli a vércukorszinted. Gondolom még elalszol, mielőtt visszaesne, így nem leszel éhes.


Az alma annyiból jobb, hogy élelmi rost is sok van benne, nem okoz akkora vércukorcikkcakkot.


De egyénileg mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy az elmélet nála hogy válik gyakorlattá. Egyéni különbségek is vannak.

2019. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

A #2 mielőtt bölcs tanácsokat adna, nézzen utána, hogy a dinnye és alma kalóriája szinte teljesen megegyezik, nem a duplája!

Én is és az egyik kollégám is nagyon szépen lefogytunk alma mellett/almával.

2019. aug. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Feladtad a leckét:


Esetleg kiwi "sikítva" (49 kalória) , míg a dinnye (29).



Sárgabarack (17 kalória), citrom (ha szereted a savanyút).

Alma



Illetve:


[link]



Itt nézz még körül, itt fel vannak sorolva:


[link]

2019. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Alma egész évben van és kevés benne a kalória. De ehetsz zöldségeket is.
2019. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek, ment a zöld kéz! :)


3-as: nem közvetlen elalvás előtt eszem (mert akkor egész éjjel pisilek :))), de hálistennek nem érzem tőle azt a kellemetlen vércukoringadozást, nekem ez valahogy bejön, jól érzem magam tőle utána is :)


Télen egyébként pomelót is szoktam enni, de elég drága (bár mondjuk a dinnye sem a legolcsóbb), és az sem kapható mindig. De egyébként nagyon finom, aki még nem próbálta, annak ajánlom nagyon!

Mostanában néhányszor megpróbálkoztam a vörös grapefruittal is, ha teljesen lehúzom a hártyáját, az is finom, lehet hogy télen majd beillesztem gyakrabban az étrendbe.

2019. aug. 5. 20:17
 9/14 A kérdező kommentje:
5-ös: leirnád kérlek, hogyan alkalmaztátok az alma-fogyókúrát?
2019. aug. 5. 20:18
 10/14 Lazy Lover ***** válasza:
12%
A dinnye zöldtség nem gyümölcs... A tökfélék családjába tartozik
2019. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!