Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Negyedik hete folyamatosan...

Negyedik hete folyamatosan más árat blokkolnak a CBA Prímában mint ami ki van írva, miért?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy egy rosszindulatú ember a drágább árra átírja arra az 1-2 percre a termékeket, amíg az ember fizet?


Elég paranoiásnak hangzik, DE!


Nem volt eddig semmi gond, kisebb tévedések voltak az évek alatt, de mostanában minden vásárlásomnál 3-4 féle terméket más áron blokkolnak, mint ami ki van írva, hetek óta.


Első 3 héten nem szóltam, 500-1000 forint körül buktam nagyjából vásárlásonként, ennyi tévedés belefér egyszer-egyszer, sok ezer terméket kell-kellene naprakészen tartani, kevés az ember, stb. stb. megértem természetesen, nem hisztizek.


Na de most már kezdem szándékosnak érezni.


Tele van pár méterenként a mennyezet kamerákkal, ha van egy rossz szándékú dolgozó, aki megnézi a kamerán mit tesz az ember a kosárba és az árakat is át tudja a számítógépben írni, akkor adott ember amíg fizet, arra a két percre átírhatja az árakat.


A sorban állásnál nincs idő figyelni mennyit blokkolnak be, nincs is nagy kijelző ami az ember felé lenne fordítva, meg nem ezzel van elfoglalva az ember, hanem a pakolással.



Nem értek hozzá és elismerem túlzónak hangzik, de vannak sajnos pszichopata eladók itt-ott, és ha régóta odakozmált dolgozó, lehet ilyen-olyan jogosultsága, árak átírása akciókkor stb, illetve nyilván a kamerák képét is kukkolhatja.


szóval ez kivitelezhető, és közértenként írják át az árakat, vagy van valami központi rendszer a CBA Príma boltok adatbázisában?


A polcon teljesen más ár van kiírva, mint amikor a vonalkódot leolvassák a kasszánál. És ez folyamatosan az elmúlt pár héten minden alkalommal.



#paranoia #CBA #príma #GVH #NÉBIH #ármanipuláció
2018. okt. 13. 01:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, próbálom értelmezni az olvasottakat kasszásként. Általában a pénztáros nem figyeli az árakat, azt egy központi rendszer végzi, az akciós árat az érvényességi időt beállítva. Nekem úgy tűnik hogy nincs rend a boltban, de a tévedések nem szándékosak, talán nincs rá apparátus aki figyelemmel kísérné az árváltozásokat. Mondjuk óriási munka cédulákat nyomtagatni, kódokat kiszereléseket egyeztetgetni, szavatossági időket ellenőrizni. Valószínű nincs rá emberük. De még az is lehet hogy a sok vásárolt termék között meg van olyan amit akciósan kapsz, pedig már nem is aktuálisan az.

Én elnéző lennék, de persze nem vagyunk egyformák.

Ezenkívül nem gondolnám hogy az áruházlánc többi üzletében is ez lenne a helyzet. Egyedi lehet, de a pénztárosnak szerintem ehhez semmi köze.

2018. okt. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Pont nem a pénztáros, hanem aki a "raktárból" vagy más helyiségből tudja a háttérben manipulálni a dolgokat.


A pénztáros természetes, hogy nem tehet semmiről, hiszen csak végighúzza a vonalkód leolvasón és ennyi.


Arra gondoltam, hogy egy magasabb jogkörrel rendelkező ember, mondjuk egy akciós terméket átír egy adott vevőnél, tehát látja mikor megy a kasszához a kamerán, és gyorsan átírja a központi adatbázisban adott termék árát, amíg beblokkolják a kasszánál, aztán visszaírja az akciós árat. Ez 2 másodperc neki.


Látszólag tökéletes "bűntény".

2018. okt. 13. 02:55
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Te beteg vagy!


1.Éjjel 2kor ezen pörögsz?

2. Vásárolj más üzletben

2018. okt. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem jelezted ezt eddig a vevőszolgálaton???? Tecskóban jártunk így,egy termék 2000 ft-ra volt kiírva,a kasszánál pedig 3500 ft-ot ütöttek be,mert valóban ennyibe került. Vevőszolgálaton jeleztük és szépen visszakaptuk az 1500 forintunkat,mert kötelesek annyiért adni amennyi ki van írva.
2018. okt. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
2# Nem, nem figyeli ezt senki. Javaslom dolgozz a szakmában és meglátod hogy működik a rendszer. Nem személyes kiszúrásról van szó.
2018. okt. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Nekem qrvára nem férne bele hogy ennyi pénzzel becsaptak.
2018. okt. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
tényleg elég paranoiásan hangzik. gondolod hogy majd pont téged figyel valaki a napi sok száz vásárlóból és gyorsan átírják mikor a kasszához érsz... jól érezted hogy elég eltúlzott és nem kellett volna leírni mert csak a te buta gondolatod. nem olyan ráérősek ott az emberek, mindenkinek megvan a saját dolga épp elég azzal foglalkoznia.
2018. okt. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Reklamálj, írj be a panaszkönyvbe, jelentsd fel a NÉBIH- nél, a csalás büntetendő, nem csak téged károsítanak meg, hanem mindenkit, aki ott vásárol.

Én biztosan nem hagynám szó nélkül.

2018. okt. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a polcon más van kiírva, mint amennyit a kasszánál fizetsz, az nem azt jelenti, hogy figyelnek és átírják, hanem azt, hogy rossz árat írnak ki, vagy a kiírt a jó ár és a pénztárgép rendszerében nem javítják. Ilyenkor szólni kell.
2018. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem veled akarnak kiszúrni, viszont a leírtak alapján nincs minden rendben a boltban. De a legjobb odafigyelés mellett is van hogy nem az aktuális ár van kint a polcon, főleg egy nagy bolt esetében. Én dolgoztam Tescoban, ott még külön ember is volt, akinek csak abból állta a munkája, hogy a kint lévő árakat ellenőrizte, mégis rendszeresen kellett a vevőszolgálaton rossz ár miatt vissza adni pénzt a vásárlóknak.

Ezzel trükközni nem éri meg, mert a törvény egyértelműen és világosan fogalmazza meg, hogy az alacsonyabb áron kell adni a vevőnek a terméket, ha ár eltérés van. Ilyen esetben vissza kell reklamálni a különbözetet, és a bolt köteles az visszatéríteni.(A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el, vagy hasonló duma ne tévesszen meg, az ilyenre nem vonatkozik) Ellenkező esetben, szándékosan megtévesztő árazásnak, és a vevő becsapásának számít, azt pedig egy épeszű boltos sem kockáztatná meg, hogy ezért egy tetemes bírságot kapjon.

2018. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!