Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg haza lehet vinni az...

Tényleg haza lehet vinni az eladóknak, dolgozóknak a kiszakadt, megsérült csomagolású lisztet, tésztát, rizst, stb. , ami amúgy is hamarosan lejár?

Figyelt kérdés
Nem írok sem üzletláncot, se semmi közelebbi információt. Oka van, mert nem szeretnék bajba keverni senkit. Ma kaptunk 4(!) nagyszatyornyi ilyen élelmiszereket. Ketten egy évig ellennénk vele, csak az a bibi, hogy hamarosan lejárnak. Ezt megengedik a dolgozóknak, vagy kiszedik az eleve erre kijelölt konténerekből? Szerintetek?

2020. jan. 16. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

A kiszakadt/sérült áruról nem tudok nyilatkozni, viszont a hamarosan lejáró termékeket valóban elhozhatják (rokon dolgozik ilyen helyen, és rendszeresen hazahozza őket). Nem tudom hol hogyan működik, nekik fizetni kell érte, nyilván nem teljes, de még csak fél árat sem, hanem jóval kevesebbet (99.- stb)

Viszont ami már le is van járva (pl rágó) az ki van rakva nekik, mint 'ingyen elvihető' termékek.

2020. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
El lehet hozni.
2020. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, hol. Nálunk nem szabad elhozni a teljesen ép, frissen gyártott terméket se, ha valami hiba miatt nem nyom a gép lejárati dátumot a csomagolásra. Kötelező kidobni. Mondjuk ez gyár, nem bolt. Más kérdés, hogy amúgy sokan nem dobják ki, hanem elteszik maguknak és hazaviszik.
2020. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Egyik helyen, ahol dolgoztam ingyen el lehetett hozni a lejárt termékeket.

Ahol most dolgozom, ki kell dobni, a sérült terméket is. Nem tudom az általad írt ütletláncnál hogy van, de én nálunk biztos nem guberálnám ki abból a konténerből, amibe dobjuk.

2020. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. Igen, pont ezért kérdezem én is.
2020. jan. 16. 21:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
liszt, teszta, rizs lejarat utan is meg fogyaszthato nem romlik meg datumra. ilyen lejarat elotti elemiszereket az elelmiszerbanknak szoktak adni aki szetosztja (tescoban pl). van olyan masik boltbahol a megmaradt peksutiketbkiteszik a dolgozoknak de szerintem csak belso fogyasztasra. a multik nem igazan osztjak ki amigy a dolgozoknak. kisebb boltban siman lehet mert torveny van a lejaro elelmiszerek kezelesere, gondolom koktseges a szallitas/megsemmisites, mivel hivatalosan onnantol mar szemetnek szamit, megbuntetnek ha kint hagyjak. attol fugg kitol kaptad, ha rokon/csaladtag csak nem hazudik rola. ha adomany, akkor az elelmiszerbanktol jott
2020. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Én a Pennyben egyszer rákérdeztem.

Láttam, hogy egy bazi nagy karton dobozba bedobálják az összes el nem fogyott pékárút. Azt mondták, hogy nem vihetnek el belőle semmit.

Lehet, hogy mikor bekerül a raktárba, akkor szednek ki belőle, mert sok közülük abszolút fogyasztható még, de ezt ki vetné a szemükre. Ott dolgoznak, ennyi járhat nekik.

2020. jan. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!