Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen kaját csináljak?

Milyen kaját csináljak?

Figyelt kérdés
Nincs itthon kb semmi kaja, csak spagetti tészta, meg répa, avokádó. Nincs pénzem lemenni a boltba, és beteg is vagyok. Ebből milyen kaját lehet csinálni?

2020. febr. 7. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Megfőzöd a tésztát, utqna teszel ehy kis vajat és összekevered. Ha van sajt ráreszeled. A répával, hát.. nem tudom mit lehetne kezdeni. Nézzél recepteket interneten.
2020. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nincs otthon sajt vagy semmi más egyéb csak az, amit felsoroltál, kkor fogod a tésztát, megfőződ sós vízbe kis étolajjal (amit amúgy nem ajánlok ha spagettit készítesz, mert akkor a tészta nem szívja me a ragut - viszont ebben az esetben nem tapad össze).

Az avokádót kikanalazod egy tálba, adsz hozzá sót, borsot, citromlevet (ha volna otthon egy kis száraz kenyér, azt pont jó volna mártogatni bele).

A répát lereleszeled, besószód (hogy levet eresszen, kicsit vársz, kinyomkodod), fogod a serpenyőt, kicsi olaj, felhevíted úgy hogy már kicsit "füstöljön", ráteszed a tésztát, gyorsan forgatva kicsit pirítod, jöhet rá a sárgarépa, összekevered, tovább pirítod (ha kóstolod és úgy érzed, teszel rá plusz sót) aztán végül tálalod.

Mellé jöhet az avokádókrém.


Ezt persze még lehetne variálni és fokozni (volna néhány ötlet) de mivel ez volt az alap, így én ezt tudom javasolni. Remélem tudtam segíteni.

2020. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs penzed alapelelmiszerekre, miert koltod azt a kicsit is avokadora?😕
2020. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azon kívül, amit 2-es leírt, és tényleg semmi más nincs otthon, akkor sok ötlet ebből nem jön ki. Diákként vagy beteg? Mert ha esetleg a szüleid hazaérnek, addig megteszi a reszelt sárgarépás spagetti is. Csak visznek haza valami kaját. Vagy mi a helyzet? Egyedül élsz?
2020. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta találtam egy kis szalonnát a hűtőben, szalonnás tészta lett belőle. :) 2. válaszoló köszönöm, egyszer biztos kipróbálom :D
2020. febr. 7. 14:05
 6/6 anonim ***** válasza:
azert ne vard meg szo szerint h fustoljin :D viszont olajat felesleges a teszta fozesekor hasznalni, ez regi tevhjt, nem ragad, csak nem szabad tulzofni (bar az amugy is gusztustalan, normalisra fozve nem ragad 😉)
2020. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!