Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért van az ha pl egy tábla...

Miért van az ha pl egy tábla csoki, három kanál nutella után rosszul érzem magam, émelyegni kezdek és kiver a víz?

Figyelt kérdés
2020. márc. 1. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem erre ez a normális reakció.

Esetleg gond van a cukroddal, de sztem ettől egészséges ember is rosszul lenne.

Egyél csak egy sor csokit és egy kanál Nutellát.

2020. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Esetleg nézesd meg a cukrod!

De annál is jobb, ha veszel egy vércukormérőt és magad méred rendszeresen, mert egy egyszeri vérvizsgálat csak nagyon szélsőséges esetben mérvadó.

Szinte biztos vagyok benne, hogy sajnos a cukor lesz a ludas.

2020. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

#1

Ne mondd már, hogy egy egészséges ember ilyen mértékben rosszul lesz egy tábla csokitól, vagy 3 kanál Nutellától!

Pont, hogy az IR-re és a cukrosokra káros, egy egészségesnek meg sem kottyan!

2020. márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

1-es vagyok. Gyerekkoromban imádtam a táblás kinder csokit, és egyik mikulásra kaptam 3 táblával. Persze nekiestem, de másfél tábla után nagyon émelyegtem tőle. Soha nem volt baj a cukrommal, főleg nem gyerekként. Igaz, nem vert ki a víz.


Kérdező, csináltass egy minimum három pontos terheléses vércukor vizsgálatot, ahol inzulin szintet is mérnek.

Otthonra is beszerezhetsz egy vércukor mérőt. Mérd meg éhgyomorra a cukrod, majd a csokizás után 1 órával és 2 órával. Ha 7,8 fölé megy, akkor gáz van. Továbbá akkor is, ha terhelés után lejjebb megy a cukrod a kiinduló értéknél. Az túl magas inzulin szintre, inzulin rezisztenciára utalhat.

2020. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!