Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egyfős háztartást vezetők,...

Egyfős háztartást vezetők, nálatok hány napra elég étel van, ha most hirtelen bezárnának?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a nagy tartalékolós és mivel egyedül élek nem is nagy mennyiségben veszek dolgokat. Elgondolkodtatott ez a felhalmozás téma, ami most kirobbant, hogy mások mennyi élelmiszert tartanak alapból otthon, akik szintén egyedül élnek.


Én egyébként szerintem kb 10 napig lennék meg, ha visszafogom az adagokat.


(Ui: nem szeretnék a kérdésből vírusos, meg karanténos vitát generálni, csak kíváncsi lettem.)


2020. márc. 3. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem én nagyjából 6-8 napig lennék el, de azt is csak úgy hogy a vége felé mindent felhasználok, lecsupaszítom a konyhaszekrényt, és üres puliszkát meg rizst eszem, talán még a lisztet is megsütöm valami egyszerű vizes lepénykenyérnek.

Tervezni egyébként 5-6 étkezésre előre szoktam (csak vacsorát eszem otthon úgyhogy ez normál körülmények között ugyanennyi nap is), hús, konzerv, friss zöldség, tejtermék ennyi napra van otthon, száraz ételeket mint tésztát, rizst, lisztet pedig akkor veszek amikor elfogy, és akkor is viszonylag kis adagokat - fél kilós lisztem, negyed kilós lencsém van itthon.


Sose szoktam nagy tartalékokat felhalmozni, nálam súlyosbító körülmény hogy egy nagyon picike (17 nm-es) lakásban lakom és nincs autóm, úgyhogy se hazahozni, se tárolni nem tudnék ilyen teljes raklapnyi konzerveket, öt kiló lisztet, fél disznót és hasonlókat, amik mondjuk a nagyszüleim háztartásában rendszeresen megjelennek.

2020. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen romlandó csak pár napra elég van. De van sok minden, amiből kb. 3 hétig tudnék enni, ételt készíteni. Gríz, zabpehely, rizs, liszt, tej, halkonzerv, szeletelt kenyér, fagyasztott zöldségek, gyümölcs befőtt, tészta. Nem mondom, hogy szuper kajak lennének, de nem éheznék.
2020. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1 havi adag van kb., persze akkor, ha gondosan beosztok mindent. Ha úgy eszek ahogy szoktam, akkor úgy 2 hétre elég ami általában itthon van. Nem hiszek a felhalmozásban, de csak 2 hetente tudok vásárolni menni, szóval muszáj.
2020. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb egy hónapra ha szükséghelyzet lenne
2020. márc. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam mindig van kb egy hónapra való kaja, száraz alapanyagok, fagyasztott zöldségek, konzervek, meg sok saját amgam által lefagyasztott étel.

Föleg azért, mert igen sokszor hirtelen jut eszembe valami, amit ennék, így nem kell rögtön boltba menni.

Emellett ritkán fözök egy adagot, hanem többet és utána a többit lefagyasztom, így mindig van tartalékban kész étel is.

2020. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!