Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 2 főre 2 hétre mit vásárolnál...

2 főre 2 hétre mit vásárolnál előre? Tartalmas ételeket szeretnék főzni, lehetőleg friss alapanyagokból.

Figyelt kérdés

Én alapvetően napi szinten járok boltba, ezt kell most redukálnom. Ti mit főztök/vásároltok?

Nem a tartós élelmiszerekre gondolok... Van itthon mindig olaj, liszt, hagyma, krumpli, tésztafélék, rizs,hús a fagyasztoban stb.

Ti mit vásároltok?


2020. márc. 20. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Zöldségeket!


Pillanatok alatt össze lehet dobni bármit belőlük.


Tegnapi rögtönzött ebédem például:

Padlizsánt szeletekre vágtam, besóztam, állni hagytam. Utána leitattam róla a levét, sütőben megsütöttem 20 perc alatt a szeleteket. Kivettem, megkentem előző napról maradt szósszal*, reszeltem rá sajtot és egy 5-10 percre visszadugtam, hogy picit bevegye a szósz ízét és ráolvadjon a sajt.


*: a szósz: főztem lencsét, ezt, illetve paprikát, cukkinit, répát és hagymát felaprítottam, elkezdtem pirítani, pici vízzel puhítani, majd újra pirítani, majd ment rá egy kis sűrített illetve kockázott paradicsomkonzerv, újra egy pici víz, és addig főztem amíg elégedett nem voltam az állagával. Előző nap ez volt az ebéd tésztával. :)

Semmi extra, de egyébként szerintem bármilyen melegszendvicskrémmel vagy szósszal készíthető.


Ma sült rizst csináltam brokkolival, cukkinivel, tojással és magokkal.


Holnapra szemezek egy cukkini-rösztivel, csak nem tudom, hogy nem lesz-e már sok a cukkiniből. :D


Nálunk is van itthon tartós kaja elég, inkább némi frissességre vágyok. Amúgy soha életemben nem voltam egy nagy zöldséges, de most a home office alatt rájöttem hogy milyen jó dolgokat össze lehet ütni belőlük fél óra alatt. Néha jó, ha van mellé a szokásos száraztészta/rizs/egyéb, de nem is kell mindenáron.

Ráadásul a kreativitást is fejleszti, mert sose tudni hogy épp milyen zöldséghez lehet hozzájutni, végül hazamész néhány teljesen véletlenszerű növénnyel, és próbálhatod kitalálni, hogy kombózd össze. :D

2020. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Tojást veszek, kenyeret, tejet, sajtot, teát, zöldségeket pl most karfiolt majd karfiol leveshez és gyümölcsöt. Kedden megyek legközelebb boltba.


Ezen a héten volt, gomba pörkölt, rakott krumpli, tócsni, melegszendvics és zöldséges tortilla. Főzök majd lencsefőzeléket (lencse bőven van itthon) hétvégére meg van még tojásom és tejbegríz is tervben van a maradék tejből. Jövőhéten francia hagymalevest főzök, sütök kiflit hozzá, csinálok majd valami paradicsomos tésztát, karfiol levest, és egyik nap rendelek pizzát. A többit még nem találtam ki, keddig még van időm. Egy hétre próbálok tervezni én annál tovább nem tudnék, aztán ha telik a hét úgyis látom miből mennyi marad és mit tudok kihozni még belőle. Ha marad a tartós dolgokon és vész tartalékokon felül valami, akkor megcsinálom. Ki nem dobok semmit. Boltba csak akkor megyek ha már tényleg minden elfogyott és nincs ötlet.

2020. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Mi 3 szomszéddal összedolgozunk, ki mikor megy ki, értesíti a többieket. Pl. így derült ki, h a krumplinak kissé megszaladt az ár, a káposzta stb tartja magát.


Ma felfedeztem egy kínai boltot, ahol vietnámiak dolgoznak :), és olcsóbb a rizstészta, mint a váláság előtt volt akármelyik boltban is.


Két hétre előre nem tudsz úgy vásárolni, h minden friss maradjon. Amit javaslok:

-cékla. Méltatlanul hanyagolva van, pedig olcsó, klassz dolgokat lehet belőle főzni és rostos,

-alma. Önmagában is elég egy kisétkezésre,

-túró, nem olcsó, de nagyon kreatívan használható és tápláló,

-vörös káposzta: édes és sós ételnek is klassz, párolása egyszerű,

-sárgaborsó: szintúgy tápláló és olcsó, nem túl domináns íze miatt akár édességnek, akár dálnak jó alapanyaga,

-fokhagyma az antibakteriális hatása miatt.


A fentieken kívül paradicsomkonzervet és kölest vásároltam ma.

2020. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Zöldségek, gyümölcsök friss /mirelit. Szerintem ezek fontosak, a liszt, cukor, olaj nem sok vitamint ad, az immunrendszernek meg az kell.

Tojás is van itthon. Tonhalkonzerv, paradicsomszósz, tartós tej, lekvár, búzadara, magvak stb. Random felsorolásban.

2020. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem elöször találd ki, mit akarsz két hétig fözni, azaz állítsd össze a hétheti étrendet.

Utána nézd végig, mi van otthon, mi az, amit feltétlen venni kell, meg mi az, amit az elözö napi maradék felhasználásával el tudsz készíteni.

Zöldségféléket több napig tudsz tárolni, fagyasztottakat akármeddig.

Aránylag frissen csak salátákat meg gyümölcsöt kell beszerezni, de azt is elég hetente kétszer, vagy két hét alatt háromszor.

De a lényeg az elöre tervezés, amivel egyszerübb, effektívebb a bevásárlás is, meg mellesleg még olcsóbban is jössz ki a pénzzel.

Most föleg zöldségeket, gyümölcsöket kellene venni, meg esetleg friss tejtermékeket valamennyit, de túl sok mindent nem.

2020. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Ne vásároljatok előre. Egyrészt teljesen felesleges, másrészt aki mondjuk munka után megy boltba az nem tud vásárolni. Ma sehol nem találtam csirkét. A húspultos mondta hogy 1 ember vette meg az összeset. A boltok nyitva lesznek. Gondolkodjatok mert ezzel a baromsaggal csak másokkal szúrtok ki feleslegesen.
2020. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó: NEM az elöre összeharácsolásról van szó, hanem arról, hogy nem lenne szabad MINDEN NAP boltba menni, mert ezzel a fertözésveszélyt növeled.

A kérdezö is heti egy-két alkalomra akarj csökkenteni a bevásárlások számát, teljesen jogosan.

TE IS jobban tennéd, ha nem minden nap akarnál boltba menni, hanem pl. holnap meg egyszer a hét közepén, ezzel segítenéd a vírus visszaszorítását.

2020. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Amit én ma vettem kettőnknek, két hétre:

10 tojás - nem biztos hogy elfogy, de néha rántottázunk

6 szelet karaj - ebből cigánypecsenye lesz

2 db csirkemell

1 kiló barnarizs,

2 kiló krumpli

6 db paprika, egy kiló paradicsom,

sajtkrém, fél kiló hajdinás kenyér,

fél kiló gomba

leveszöldség, levesnek való csont

karfiol - levesnek, és csőben sült karfiolnak

kelkáposzta - rakott kel gombapörkölttel rakva

tejföl, reszelni való sajt.

2020. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Azért ha az ember kellően változatosan étkezik, akkor 1-2 hétre szóló bevásárlással nem kéne az üzlet teljes készletét felvásárolnia semmiből. Én is bevásároltam csirkecombból bő két hétre: négy darabot. Ha nem egyedül élnék, akkor vettem volna hat vagy esetleg nyolc darabot. Amelyik hentes kinyit reggel nyolc darab csirkecombbal, annál máskor is elfogy délre a készlet, nem csak koronavíruskor.


A fentieken kívül hüvelyeseket javaslok. Van mind konzervben is, tudom hogy nem friss, de cserébe jobban tárolható és gyorsabb, de ha nagyon ellenedre van a konzerv akkor szárítottan/frissen is veheted. A csicseriborsó például egy rendkívül változatosan felhasználható étel, lehet salátába tenni, zöldségköret részeként fogyasztani, vegetáriánus ételekben feltétnek használni mondjuk curry formájában. Zöldbabból, darált húsból és tejfölből kiváló rakott zöldbabot lehet készíteni, vörös babból chilit meg mindenféle mexikói kajákat. Vöröslencséből ugyanúgy lehet levest vagy főzeléket főzni mint a sima lencséből, csak nem kell áztatni és jobban szétfő, egészen krémleves-jellege lesz.

Amúgy jót javasoltak felettem, tervezd meg a menüt mielőtt elmész a boltba. Így elkerülöd a túlvásárlást is, rád sem rohadnak alapanyagok, és nem is kell naponta kirohangálnod mert mindig csak egy-két apróság hiányzik az ebédhez, egyik nap tejföl, másik nap karalábé. Én nem csak a koronavírus miatt vezettem ezt be hanem még vagy három éve, mert nagyon helytakarékosan kellett vásárolnom mind tárolási szempontból (picike lakás), mind súly szempontjából (egyedül lakom, nincs autóm, csak azt tudom megvenni amit haza is bírok cipelni).Nagyon sok ételpazarlástól és boltba rohangálástól megkímélt.


És csak inspirációnak, hátha valami megihlet, itt van hogy mihez vannak itthon most alapanyagaim, ezek közül van amelyiket több napig is fogom enni.

:

Vöröslencseleves húsgolyókkal

csicseriborsó curry rizzsel

rakott krumpli

paprikás csirkecomb nokedlivel és uborkasalátával

darált húsos tortillatekercs

tonhalas-tejszínes tészta

szűzpecsenye (ezt csak be szoktam pácolni és hirtelen megsütni) zöldségkörettel

kecskesajtos rakott édeskrumpli

citromos lazac zöldborsóval és krumplival vagy rizzsel

steak krumplipürével

fűszeres rizseshús joghurtmártással

mindenféle szendvicskrémek (márványsajtkrém, gombakrém, avokádókrém)

2020. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!