Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kaják terén eléggé tradicionál...

Kaják terén eléggé tradicionális vagyok, nagyon nehezen szokom meg a más, új ízt. Hogyan szokjak hozzá az egészségesebb alapanyagokból készült kajákhoz?

Figyelt kérdés
Próbálkozom a reform kajákkal, pl. gluténmentes lisztekkel, kókuszzsírral és még sorolhatnám, de valahogy nem tudom megszokni, nem tudok egy jóízűt enni, mert nem érzem a szeretett, megszokott ízt. Ugyanakkor egészségesebben szeretnék étkezni, de inkább egész nap nem eszem, ha nem olyan az íze, amit megszoktam. Hogyan fogadjam el az új ízeket? Hogyan lehet élvezni ezeket az ételeket egy olyan embernek, akinek nagyon fontos az ízvilág?

2016. jan. 4. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szeretek új dolgokat kipróbálni, szerintem nagyon izgalmas dolog. Persze ehhez nyitottnak kell lenni az újdonságokra. Mi lenne, ha a régi jól bevált dolgokon nem változtatnál, hanem teljesen új ételeket próbálnál ki?
2016. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az étkezésen ne változtass, max annyiban, hogy egyél több növényit, pl káposztát stb- főzelékeket.


A mozgásmennyiséget fokozd inkább!

2016. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem, a húst kicsi koromtól nem nagyon szeretem. Viszont ha sütök, vagy főzök, (a lányomnak kizárólag reform alapanyagokból sütök és főzök) saját magamnak mindig készítek a hagyományos alapanyagokból másik verziót, mert képtelen vagyok egy jót enni.:( Erőltessem, vagy mi a fenét csináljak? Egy idő után a falnak tudnék menni egy jó almás pitéért a megszokott alapanyagokból.
2016. jan. 4. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne egyél olyat, amit nem szeretsz. Egyél normális ételeket és kész, a hagyományos és az egészséges miért is zárná ki egymást? Írod a zöldségeket, na az pl. teljesen OK, nem tudom, te miből meríted a fehérjét hús helyett, én tojásból. Tojás, zöldség, olajos mag - jóllakom vele, egyszerű, meg minden. Persze nekem könnyű, nem igénylem a sok szénhidrátot (a sok édességet is csak az ízlelőbimbóim :D).

A kókuszzsírral semmi bajom, klasszisokkal jobb íze van számomra, mint a napraforgóolajnak (nem szeretem a napraforgóízt), de alapvetően elég jellegtelen, hogyan érzed ki egy ételből, amiben alig van?


A régi ízekhez ragaszkodás nagy akadály lehet. Nekem azért nem, mert egy csomó kedvencem megmaradt, de bizonyos ételek eltűntek és semmi nem tudja helyettesíteni őket, hisz más az íz. Ilyen pl. a krumpli (amivel semmi bajom, nem tartom egészségtelennek, de nekem jobb a ketogén diéta, amibe nem fér bele. nem hiányzik, de azért évtizedekig a kedvencem volt, jellegzetes íze van), de a tejfölre sem hasonlít semmi más, akárki akármitis mond. Egyes ételek mentek, mások jöttek :) Bizonyos ételekhez kár ragaszkodnunk, ha normálisan nem akarjuk enni, máshogy pedig nem jön be. Koncentrálj másfélékre, amik jók az általad jónak tekintett alapanyagokból...


A gluténmentes nekem nem különös, a rizs elég tradicionális dolog, s a rizsliszt abból van. A párom sokat használja, sütit készít belőle (vízzel és mazsolával, más nincs benne), ami semmi másra nem hasonlít, de neki tetszik.


Lehet, hogy neked a középút a jó: sokat koncentrálsz az egészséges, de teljesen normális ételekre, s ha vágysz valami hagyományos gluténes vagy akármilyen ételre, eszel egy kis olyat. Ez nem mindent vagy semmit játék, hogy ha nem szakítasz a régi kedvenceiddel, akkor nem lehetsz közel sem egészséges...

2016. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Konkrét példákat tudnál irni? Szerintem túlmisztifikálod a dolgot.
2016. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!