Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen ízű a Mochi?

RaspberryAstronaut kérdése:

Milyen ízű a Mochi?

Figyelt kérdés

Helló.

Aki evett már ilyet, mondja már el milyen ízű vagy mire hasonlít egyáltalán mert el nem tudom képzelni :D. Sok féle ízt láttam belőle és kinek melyik ízlett a legjobban ha evett már ilyet?



2020. ápr. 22. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Bocsi, hogy nem szólok hozzá érdemben, de engem is érdekelne.
2020. ápr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem baj, szerintem holnap elmegyek egy kínaiba venni egyet ami van ott és kipróbálom mert szoktam látni többen is :D.
2020. ápr. 23. 01:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosabban ma XD
2020. ápr. 23. 01:12
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Edes, amugy nem nagy szam. Kinaiban nem talalsz szerintem.
2020. ápr. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Amit a kínaiban árulhatnak, nem hiszem, hogy sok köze van az igazihoz. A mochi egy japán dolog. Mochi rizsből készül, ami egy nagyon ragacsos rizsfajta. Alapból elég semleges ízű, kb mint a sótlan főt rizs (hisz kb az is). Attól függően, hogy mivel eszik/ízesitík, lehet édes is vagy sós.


Úgy készül, hogy a mochi rizst megfőzik vagy gőzölik, majd még melegen pépesítik. Ezután szétdarabolják ezt a pépet, formázzák és hagyják kihűlni. Mikor kihűlt teljesen megkeményedig, ezért fogyasztáskor újra fel kell melegíteni. Általában serpenyőben stb megsütik, vagy valamilyen leveses ételbe belefőzik.

2020. ápr. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Amit én ettem egy szusibárban az enyhén édes volt, de semmi különleges. Nagyon rugalmas, emiatt nehéz elrágni. Nagyon nagy adag, nagyon sűrű slejmre emlékeztet az állaga. Amúgy nem rossz.
2020. ápr. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szoktam látni kínaiban sokszor! csak nem vettem meg.
2020. ápr. 23. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha jól tudom az eredetiben vörösbab paszta van.


Én sokfajtát ettem már, macha-sat, mogyorósat, barackosat. Igazából a "tészta" tényleg ízetlen, nagyon rugalmas, és nem szabad egyben behabzsolni, mert ragad ahogy szétrágod és nehéz lenyelni. A tölteléktől függ igazán az íze, ettől független én nagyon szeretem. Szerintem nyugodtan próbálj ki te is egy olyan ízesítést, amit szeretsz.

2020. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Tényleg olyan az állaga, mint a nagyon sűrű slejm, mint egy nagy gombóc rágó, vagy ilyesmi, de alig van íze, az illata halovány, friss; a vörösbab paszta viszont nagyon édes, mint egy szörp, néhol lehetnek benne darabok, mint amikor borsót eszel és érzed a héját. Nagyon finom.
2020. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!