Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mogyoróvajból ismertek finom...

Mogyoróvajból ismertek finom (diétás) desszerteket? Ti mit szoktatok belőle készíteni?

Figyelt kérdés
Én mogyoróvajas-banános melegszendvicset és tejes turmixokat szoktam, meg zabkásába keverni. Tudtok még jó ötleteket?
2020. máj. 6. 14:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Migyorovajbol sosem lesz diétás étel.
2020. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

A mogyoróvaj minden csak nem diétás :D

Amúgy elvileg a zöldalma nagyon finom mogyoróvajba mártogatva, és ez így viszonylag diétás is.

2020. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De, a mogyoróvaj nagyon jól illeszkedik diétába. Magas a fehérjetartalma és egészséges zsírok vannak benne. De akkor mondom inkább úgy, hogy liszt-és cukormentes.
2020. máj. 6. 14:15
 4/22 A kérdező kommentje:
Mármint liszt-és cukormentes desszerteket.
2020. máj. 6. 14:17
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Mogyoróvajat vagy mogyorókrémet? Mert nem mindegy. Amúgy az előbbi a magas olaj- (ismert növényi zsír néven) tartalma miatt, az utóbbi magas cukortartalma miatt nem diétás.
2020. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

a mogyoróvaj, mivel zsír, szénhidrát mellé való fogyasztása jó dolog, mert segít stabilabban tartani a vércukor szintet, illetve jobban és hosszabb időre eltelít, mint a szénhidrát (pl. banán/kenyér) önmagában. DE! a mogyoróvaj kalóriában gazdag. amit említesz, a mogyoróvajas banános pirítós, egyenesen kalóriabomba. emellett a földimogyoró tele van omega 6 zsírsavval, amelynek a fogyasztását nem szabad túlzásba vinni.

fogyasztását mértékkel ajánlom.

2020. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Egy mogyoróvajas banános melegszendvics egy szelet tk kenyérből kb.220-250 kalória. Nyilván mértékkel eszem. Csak szeretném kicsit változatosabban enni. Lėgyszi ne a diétára hegyezzétek ki, azzal a részével tisztában vagyok, ötleteket szerettem volna gyűjteni.
2020. máj. 6. 14:34
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

De még mindig nem derült ki, mit értesz mogyoróvaj alatt.

Ezt: [link]

vagy ezt: [link]


Én mogyoróvajat sütéshez is használok, meg kenyéren, uborkával.

2020. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
19%
Bocs, a második link rossz, oda Nutellát akartam tenni.
2020. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
#8 - Az 1.-re (a mogyoróvajra) gondol.
2020. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!