Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség a növényi...

Mi a különbség a növényi tejek és a tehéntej között?

Figyelt kérdés
Ha én nem vagyok laktózérzékeny, sem vegán, akkor van bármi pozitív egészségi hatása annak, ha az egyébként sokkal drágább mandula vagy szójatejet iszom tehéntej helyett?

2020. máj. 14. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Nincs.

Az íze és az állaga más. Nekem a mandulatej nagyon ízlik fahéjas műzlivel 🙂

2020. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem allati feherje, hanem novenyi nedv. A tej a bocinak van kitalalva, a novenyi tejet embereknek gyartjak.
2020. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Nincs. Viszont a tejcukor érdekes dolog, akkor is, ha nem vagy érzékeny rá, nekem pl nagyon hirtelen meg tudja dobni a vércukorszintemet.

Én szeretem és fogyasztom mindkettőt, műzlihez, főzéshez rendes 3,5-ös tejet használok, de pl chiapuding finomabb növényi tejjel. A Lidlben a Joya annyira nem vészes, van hogy csak 500 forint, és a kókuszos pl nagyon finom. Ha valaki kalóriát számol, annak is jó megoldás, mert kevesebb van benbe mint a tejben.

De egyébként ja a nagy részük eléggé tulárazott vizes cucc, nálam nem váltják ki a tejet.

2020. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán.

Bár én vegánság és allergia nélkül is növényi tejet veszek, szimplán azért mert a tej ízét mélységesen gyűlölöm, ezek meg finomak szerintem. :D

2020. máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!