Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy fertőtlenítitek a gyümölc...

Hogy fertőtlenítitek a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Hipós vízzel le lehet mosni a koronavírust az eperről?

2020. máj. 26. 20:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Megmosom, ennyi.
2020. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%
Hipós vízzel? És utána megeszed? Annyi eszed van, mint Trumpnak...
2020. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

Szódabikarbónás vízzel le lehet mosni, az lúg, mint a szappan.

Ecetbe inkább nem tenném az epret, csak megenném utána.

2020. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
10%

A korona vírust sima vízzel nem mosod le.

És valószínűleg aki szedte annak rohadt koszos a keze.

Ezért én idén inkább kihagyom az epret.

Még lehet lenni nélküle.

2020. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
én szoktam hipóval mosni de csak almát aminek a felületéről le lehet mosni, egy epernél ezt nem lehetne
2020. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
98%
Mondja már meg vki, mégis hogy kerül a gyümölcsre a koronavírus? Pláne akkor mennyisegu inokulum, hogy az képes legyen fertőzni? Egy nagy csulát valszeg észrevennétek, egyéb esetben teljesen felesleges és ostoba dolgot műveltek. A listeriától féljetek inkább, attól lenne is okotok
2020. máj. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
23%

Amit lehet illatmentes mosószerrel vagy szappannal mosok el. Pl. almát. Az epret nem dörzsölöm, csak tönkremenne tőle. Az illatmentes fontos, mert akárhogy is öblíted le utána, a mosogatószer illata rajta marad.

Úgy vagyok vele, hogy mosatlan kézzel sem túl szerencsés enni, vírustól függetlenül. És senki sem csak vízzel öblíti le a kezét, hanem szappannal mos kezet, mielőtt eszik vagy kaját készít. Én már a vírus előtt is úgy voltam vele, hogy ki tudja milyen szaros kézzel tapogatja össze valaki az almát előttem. Egyesek nem mosnak kezet wc-zés után. Vagy a buszon összefogdosunk mindent, a kapaszkodót, utána a kosarat, bevásárlókocsit, azon annyiféle baci van, ezért is mosunk kezet. Szappannal.

A gyümölcsöt sem szeretem úgy megenni, hogy nincs megmosva tisztítószerrer (szappannal vagy mosogatószerrel). Persze tudom, hogy mindent nem lehet, a málnát, szőlőt nem lehet így mosni. Szóval nálam is vannak kivételek.

De a körtét, szilvát stb. igen.

Ha nem mossuk meg, akkor ezzel az erővel koszos kézzel is ehetnénk. Vagy elég lenne a kezünket is leöblíteni csak vízzel. Minek is szappant használni?

2020. máj. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha nyeljük a szappant/tisztítószert a tisztának gondolt gyümölcsről, az sokkal-sokkal többet árt az egészségnek, mint egy kis egészséges kosz. Lehoz a folyóvíz sokmindent, nem kell úgy rettegni a baciktól. Ha nagyon félsz, meleg vízzel mosd el.
2020. máj. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
98%

Huhhh, lassan már eljutunk oda, mint pár éve az NLC fórumon egy lány, aki a darálthúst is domestos-os vízben mosta... :-D :-D :-D :-D


Most komolyan.... Miért nem elég a bő vízben mosás??


Egyébként én legjobban úgy szeretem a gyümölcsöket, ahogy leszakítom a fáról-bokorról. Igen, mosás NÉLKÜL!

2020. máj. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Aki mindent kényszeresen fertőtlenít, annak az immunrendszere egyre gyengébb lesz, és a végén minden porszemtől megbetegedik!


Nyilván a járvány miatt jobban odafigyelünk a kézmosásra, de tök fölösleges a szélsőséges fertőtlenítés.

2020. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!