Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Gluténmentes vajon?

Gluténmentes vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok nem rég lettem glutén érzékeny..és valaki tud segíteni hogy ha nincs ott más allergének mellett hogy glutén, akkor ehetem.. Mert rengetegszer olvastam hogy nem lehet mert valószínű nem mentes..de akkor oda írnák hogy nyomokban gondolom..

Köszönöm ha valaki segít!



2020. jún. 4. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az összetevők között nincs olyan, nyomokban sem, akkor eheted. Nem mindig konkrétan glutént írnak, hanem felsorolják, hogy mondjuk árpa.
2020. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gluten (sikér) egy feherjehalo, ami leginkabb a gabonakban van. Ha kerulod a lisztes vagyis lisztbol keszult, avagy lisztet tartalmazo kajakat, akkor nem lesz gond.
2020. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem úgy van ,ahogy az első mondja. Így lenne logikus,és korrekt,de sajnos a gyártók nincsenek kötelezve,hogy a "nyomokbanos" allergéneket mind felsorolják. Tehát hiába van odaírva,hogy nyomokban tejet és földimogyorót tartalmazhat , ez nem zárja ki,hogy glutént is.(nyomokban) . A gyártónak ha írsz mindig készségesen válaszolnak ,és sajnos nagyon sokszor ez a válasz ! Hogy miért nem írják azt is oda,az számomra is rejtély.
2020. jún. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél amire rá írják hogy gluténmentes, illetve egy áthúzott búzakalász jel is van rajta.vanak kimondottan gluténmentes termékek is.schär termékek azok .
2020. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) kicsit elkeseredtem, de sajna ezvan:/
2020. jún. 5. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!