Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Zabfüggőség létezik?

Zabfüggőség létezik?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben nagyon ráálltam a zabra. Zabpehely, zabszelet, zabkása... nem édességet kívánok, mert pl egy tábla csoki itt van a konyhában hetek óta és eszembe se jut, de a zabot rendesen kívánom ha véletlenül valamiért nem eszek aznap valamilyen formában. Nemrég elkezdtem intenzívebben sportolni, és amúgy igyekszem normálisan táplálkozni, szóval nem tudom mi ez a nagy zab mániám de nem tudok vele egyszerűen leállni.

2020. jún. 23. 18:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
lovaknál igen!
2020. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
A testepitok minden reggel 5 kg zabbal kezdenek...
2020. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg is melyik testepito kezd5kg zabbal?;Dddd

Remelem ez valami vicc.

2020. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen, de csak időszakosan. Tart néhány hónapig, aztán csillapodik.
2020. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább a zabban található vitamin vagy ásványi anyag hiányozhat belőled, netán van benne vmi függőséget okozó anyag...? Fura...
2020. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Valami ásványi anyag hiányod van
2020. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva! Én is nagyon rá vagyok kattanva. De nem az íze miatt, mert nem is ízlik különösebben, csak mióta először ettem, azóta állandóan szükségét érzem. Volt, hogy hetekig nem is ettem mást csak zabkását meg zabszeletet.
2020. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés és kettőtök tapasztalata is most annyira felkeltette az érdeklődésemet, hogy én is fogom figyelni magam és tán még rá is keresek, hogy van-e más alapja a zabfüggőségnek, én sosem éreztem ilyet, pedig egy időben rendszeresen csak azt ettem, minden nap zabkását vagy egy évig, amikor abbahagytam a mindenféle cukrok fogyasztását, ám amikor újra mindenevővé degradálódtam vissza és visszasírtam a fizikailag és lelkileg is könnyebb, kiegyensúlyozottabb és egészségesebb életmódomat, akkor már teljesen glutén- és tejmentesen is fogtam bele újra, emiatt pedig a zabpelyhet is elhagytam amiatt, hogy akár glutént is tartalmazhat minimális mennyiségben (már újra előfordul, hogy eszem, tegnap is pl. egy nagy tállal, nem szeretem különösebben, nincs is vele semmi bajom, de sosem tapasztaltam még ilyesmit, amit ti írtatok a rákattanásra...).


Nem lehet amúgy, hogy nem a zabra vagytok rákattanva, kérdező és 7. válaszoló, hanem mindazzal, amit a zabbal együtt esztek...? Próbáltátok már pl. a zabpelyhet csak vízzel és mondjuk almával? Az is ilyen reakciókat vált ki belőletek...?


Mert hogy a cukor olyan, mint a drog, azt már saját bőrömön is tapasztaltam és azt kismillió tudományos kutatás is bizonyította, hogy tényleg függést okoz. De hogy a zab...?! Márpedig a natúr zabkásán kívül az összes többiben, amit pl. a kérdező felsorolt tutira van még egy csomó minden más is, ami inkább okozhat függőséget, kezdve a cukorral és még ki tudja, milyen kemikáliákkal, amelyek egy bolti zabszeletben pl. benne lehetnek (vagy szoktátok ti is nézni netán a termékek összetevőit, mielőtt megvesztek valamit? Számomra a legfurább az, hogy ez még mindig nem alapértelmezett, pedig az ember a saját testébe tesz valamit evéssel, amiről netán nem is tudja, hogy mi van benne, hiszen mi baja lehet tőle, ha boltban becsomagolva lehet kapni, ugye...? Tehát összetevők: cukor? Akkor az okoz függőséget, nem a zab... pl...)

2020. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 7-es vagyok. A zabkását simán vízzel főzöm, nem teszek bele semmit. Se cukor, se édesítőszer, csak zab meg víz.
2020. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És így is érzed a rákattanás, még-még-még érzését...? (8. vagyok)
2020. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!