Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A laktóz mentes íróban is...

A laktóz mentes íróban is annyi vitamin van mint a sima íróban?

Figyelt kérdés

Helló!

Sajnos Google cserben hagyott, de ha valaki talál egy szuper linket megkösznöm.

Sajnos laktóz érzékeny lettem.

Nos az író nagyon gazdag vitaminban táp anyagban, de én laktózmenteset ihatok.

Így milyen vitaminokat veszítek el vagy miben nem lesz hatása?

Köszönöm a válaszokat



2020. jún. 26. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Az író a vajkeszites mellékterméke. A vaj tejbol készül. Laktózmentes író nem letezik
2020. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A laktózos és laktózmentes termékek között két különbség van az egyik az áruk, a másik pedig, hogy tejcukor helyett másfajta cukor van benne. Vitaminok tekintetében semmi különbség nincs, annyi, hogy mivel a szervezeted nem termel elég laktázt, ami lebontaná a laktózt, ezt már előre hozzáadják a termékhez, így előzetesen lebontásra kerül a tejcukor a tejtermékben.
2020. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Laktózmentes íróval speciel még nem volt dolgom, de ha lehet kapni, akkor ugyan az a helyzet vele, mint a laktózmentes tejjel, joghurttal, tejföllel stb., nem kivesznek belőle valamit(laktóz), hanem hozzáadnak valamit(laktáz enzim) és így lesz "laktózmentes" és fogyasztható a laktóz érzékenyeknek. Ergo semennyivel kevesebb vitaminnak vagy tápanyagnak nem szabad benne lennie, mint a rendesben.
2020. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm sajna 3 honapja derült ez ki.Így kicsit friss a téma nekem is
2020. jún. 26. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként tudsz venni tablettát, amit beveszel étkezésnél és ehetsz bármit, laktózos dolgokat is. Az éves adókedvezményből simán kijön a tabletta ára és semmi mellékhatása nincs, az tényleg csak az enzim ami hiányzik a szervezetedből. Ja igen, ha ennyire új nálad a dolog, lehet nem is tudod, de jár rá adókedvezmény, nézz utána.
2020. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Laylah ***** válasza:

Aldiban van laktózmentes író egyébként, az fix.

A laktáztablettával csínján, van nekik mellékhatásuk. Nálam pl. véres székletet okoz, ha heti egynél többször használom. Ugyanúgy arra is figyelni kell, hogy ki legyen használva, tehát egy mackó sajt mellé sok az egy szem (250 mg), ez növeli a mellékhatások kockázatát, másrészt pedig, ha mondjuk fél liter tejből készült tejberizst eszel, ahhoz meg az egy szem kevés. 750 mg feletti mennyiségű laktázt pedig nem vihetsz be, nem ajánlott a betegtájékoztatók szerint.

A laktózmentes termékek lehetnek alapból mentesek, tehát amik normál esetben sem tartalmaznak tejet, vagy más alapanyaggal helyettesítik benne; és lehetnek olyanok, mint az egyik fenti válaszban, hogy hozzáadott laktázt tartalmaz.

Véleményem szerint egyébként jobban megéri mentes termékeket venni, mint tablettázni.

2020. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
Én magamon nem tapasztaltam, hogy a klasszikus módon(savas erjesztésel) savanyított tejtermékek (joghurt, kefír, savanyú tejfel, aluddtej) ártanának, azokban a tejcukor már átalakult, ezektől semmi bajom nincs. Sőt a vajtól sem. Semmivel sem jobb a laktózmentes. A nem savanyított tejtermékek, ha nem laktózmentesek megártanak. De ezt ki kel tapasztalni.
2020. júl. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laylah ***** válasza:
100%

Mustafa33, ez egyéni tolerancia kérdése, én pl. akkor vettem észre, hogy valami gond van, mikor egy időben rá voltam kattanva a kefirre és evés után fél-egy órával mindig hasmenésem volt. A joghurt az nálam vagy-vagy, de inkább nem kockáztatok, a tejföl szintén nem mehet, viszont a sajt az belefér, a tej meg ugye "maga a halál".

A kérdezőnek magának kell kitapasztalnia, mi az, amit az ő szervezete még elbír, a tűréshatár mindenkinél más.

2020. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Laylah, éppen ezért írtam le a saját tapasztalatomat és nem univerzális tanácsot adtam, mert ilyen nincs. Nálam éppen fordítva van a kefírrel mint nálad, inkább rendbe hoz. Az "édes" tej egy kávéskanálnyi sem lehet
2020. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!