Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Gluténérzékenyek! Ti megveszit...

Gluténérzékenyek! Ti megveszitek rendszeresen a gluténmentes pékárukat, vagy inkább lemondtatok az ilyesmiről és teljesen más dolgokat esztek?

Figyelt kérdés
Mit szoktatok magatokkal vinni suliba/munkahelyre?

2020. júl. 8. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én puffasztott rizst eszek,vagy sütök magamnak valamit. Kenyeret nem szoktam,max sütit,pogácsát,kekszet ..

De én soha nem voltam nagy kenyeres,nem is hiányzik.

Munkahelyre főtt ételt,gyümölcsöt,magokat,sajtot,fehérjeszeletet,ilyesmiket viszek .

2020. júl. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekemnek megveszem gluténmentes pékárut azt visz suliba .
2020. júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám gluténérzékeny, nem vesz semmi péksütit és semmi kenyeret. Főleg az ára miatt. Megtanult nélküle élni.
2020. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

elolvastam egyszer, miből van. azóta sütöm magamnak, nem kész lisztkeverékből, mert azt is elolvastam, miből van. kukoricaliszt, rizsliszt, esetleg hajdinaliszt vagy kölesliszt. bele egy csipet konjacliszt. nem lesz kenyér állaga, de nem érdekel. és veszek néha müzliszeletet, puffasztott rizslapot, kukoricás abonettet stb

kekszet ilyesmit nem.

2020. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Házi gluténmentes kenyérből a magos a legjobb, piritósnak.
2020. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szafi lisztből sütök mindent.
2020. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szoktunk venni igen, mert én nagyon hiányolom. Viszont anyu nagyon sokszor süt mert az tényleg sokkal finomabb.
2020. aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azóta átalakult az étkezésem. Korábban sem szerettem a kenyeret, de a péksütiket,sütiket igen. Sütök magamnak amihez ép kedvem van. Kenyeret nem szoktam, de tortillat, zsemlét, péksütiket igen. Ha enni akarok, akkor muszáj sütni-főzni. De amúgy amihez kenyér kell ahhoz pufirizs, abonett, vagy sütök valamit. A GM kenyér, péksüti, késztermékek nagyon drágák és nem feltétlenül egészségesek. Nem csak a GM de én az egészséges életmódra is törekszem. Szeretek kísérletezni GM lisztekkel pl:csicseriborsó, hajdina,köles, mandula, tökmag liszt vagy akár szafi liszt vagy 'céllisztekkel'. Nekem van egy kis kertem is és termelek gyümölcsöt-zöldséget, amit tudok azt otthon elkészítem. Idén nagyok sok lekvárt tettem el, pizzaszószt csináltam házilag. Aszalt paradicsomokat.így biztos tudom,hogy nincs benne glutén, olcsóbb, és élvezem is. Házi müzli szeletet is szoktam, sütiket, különböző krémeket. Nem muszáj GM tésztákat enni nagyon finom a köles, quinoa, hajdina,GM zab,vöröslencse, párolt zöldségek, édesburgonya stb köretnek. Reggelire jó a tojás, hal, GM zab, saláta, gyümölcsök,kásák,tejberizs. Meg lehet lenni kenyér nélkül is. Én a tésztákat is otthon gyúrom, így olcsóbb. Munkahelyre az ép aktuális ebédemet viszem. Pl főzelék-tök,kelkáposzta,spenót, hal quinoa párolt zöldség, vadas, gőzgombóc, babos lasagne, sülthúsi köles párolt zöldségek,sushi, padlizsános cukkinis ragu,spenótos tészta, rakott ételek, túró felfújt -házi lekvárral, gyümölcsöt, salátát+tortillat stb stb.
2020. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!