Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A hulala gluténmentes?

A hulala gluténmentes?

Figyelt kérdés
Tortát szeretnék sütni egy barátnőmnek szülinapjára, akiről nem rég derült ki, hogy gluténérzékeny. Receptet találtam (vagyis kettőt kombináltam), de nem tudom, hogy rakhatok-e rá tejszínhabot.

2015. nov. 4. 20:17
 1/4 anonim válasza:
32%

Utána néztem neked . Olvasd el ezt:

sajnos igen a hulala tejszinre rá van irva hogy tejfehérjét tartalmaz! nagy átverés pedig nagyon sok helyen olvastam hogy nem tartalmaz tejet! DE! aZ HOGY NÖVÉNYI AZ AZ JELENTI HOGY A ZSÍR AMIBŐL KÉSZÜL NEM ÁLLATI HANEM NÖVÉNYBŐL! vagyis lefordítva egy kis tejet meg tejport emulgeálnak egy kis napraforgóolajjal vagy kókuszzsírral! senkinek ne jusson eszébe megenni aki laktoz vagy fehérje érzékeny!

2015. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akik gluténérzékenyek, azok nem a gabonaféléket (vagyis nem az összeset) nem ehetik? Vagy a tejet sem?
2015. nov. 5. 06:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö hülyeséget ír a tejben semennyi glutén sincs, láthatólag fogalma sincs attól, amit kérdeztél.


A hulala összetétele - a gyári adatok:


Összetevők

Víz, hidrogenizált növényi zsír (27%), növényi rost, tejfehérjék, só, stabilizátor: E420ii, E463, E339, E466; emulgálószer: E472e, E322, E472b; aroma, színezék: E160a.


Allergének

Nátrium-kazeinát, szója lecitin.


Ezek alapján nincs benne glutén, nyugodtan használhatod.

2015. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm második:)
2015. nov. 5. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!