Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Drágább az instant kávé, mint...

Drágább az instant kávé, mint az őrölt egy adagra számítva?

Figyelt kérdés
Ugyanazt a típust tekintve, vagy általában.

2020. júl. 31. 11:38
 1/10 A kérdező kommentje:
1 adag őrölt kávé árát még ki tudnám számolni a csomagolás méretét és az adagolókanál (félgömb) térfogatát kiszámolva, de instant kávé esetén nem tekintem mérvadónak a feltüntetett adagszámot, és nincs digitális mérlegem. 1 teáskanálnyit szoktam felhasználni, ezt elfelejtettem leírni.
2020. júl. 31. 11:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyent veszel. Mi a L-ben kapható Mild instant kávét (arabica) isszuk, de mi csak egy kávéskanálnyit használunk egy kb. 1- másfél dl-es bögréhez, 2 személyre 500 ft-ért kb 2 hétig elég, napi min. 2 kávéval. Jó, nem mondom, hogy dögerős lesz, de ez az a fajta kávé, amiből, ha nagyon erőset csinálsz, nincs is jó íze - így viszont kellemes. A szomszédnőmet is rászoktattam (én vásároltam be neki), először azt mondta, hogy ez nem jó, aztán kiderült, hogy egy vagonnal tesz bele, amikor mutattam, hogy ebből kevesebb is elég és hogy mennyi, azóta csak ezt itta :-)
2020. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, de ebből csak annyit tudtam meg, hogy egy adag kávé ebből nálatok kb. 9 Ft. Írd le nyugodtan, hogy Lidl :) Én is ott vásárolok általában.


OK, tehát az érdekel, hogy melyik a drágább (általában): XY őrölt kávéból egy adagolókanálnyi, vagy XY instant kávéból 1 teáskanálnyi. Vagy hogy hány gramm egy teáskanál instant, és egy normál adag őrölt kávé...

2020. júl. 31. 12:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyit használok, de amióta instantról őröltre váltottam, sokkal kevesebbet költök kávéra. (De lehet ez csak én vagyok.)
2020. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, 4-es, mert az őrölt kávét meg kell főzni - lehet, néha lusta az ember nekiállni, nem?

Vagy ugyanannyiszor iszol?

2020. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ugyanannyit iszom, napi kettőt. Lehet hogy amit én vásároltam konkrét instant, az volt relatíve drága...

2020. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os igen, ezért írtam, hogy nem mindegy, milyen Inszant kávét vesz az ember. A barátnőmék is instant kávét isznak, de Ők drágát, nekik sokkal többe jön ki.


Kérdező, aztán te is el tudod venni a kedvét az embernek a segítéstől:

Ezt írod:

"1 adag őrölt kávé árát még ki tudnám számolni a csomagolás méretét és az adagolókanál (félgömb) térfogatát kiszámolva, de instant kávé esetén nem tekintem mérvadónak a feltüntetett adagszámot, "


Erre jövök én és leírom, nálunk mennyi ideig elég, 2 ember napi 4 kávé összesen, mire Te:


"Ennek örülök, de ebből csak annyit tudtam meg, hogy egy adag kávé ebből nálatok kb. 9 Ft."


Méééé, nem ezt akartad tudni???? :-)

2020. aug. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Először is értékelem a segítséget, köszönöm. Az a problémám, hogy nem tudom mivel összehasonlítani, egyrészt mert annak nem létezik őrölt változata, legalábbis név szerint, másrészt ha ez nem is lenne fontos, mert vegyünk mondjuk egy olcsó őrölt kávét (mivel ez is egy olcsó instant kávé), még mindig nem tudom, hogy abból mennyibe kerülne egy adag gyenge (mert egy kávéskanálnyi instant azért nem vágja fejbe az embert). De azért jár a pipa :-)
2020. aug. 1. 09:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fog így menni, ez az összehasonlítás, kérdező.

legjobb tudomásom szerint nincs egyforma márkájú instant és szemes (őrölt) kávé, ugyanabból.

Előtte Merido moccát ittunk, de az már olyan rég volt, hogy nem is emlékszem rá, mennyi, meddig volt elég.

2020. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Dehogynem, itt vannak pl. ezek (rászűrtem egy pár ismertebb márkára, amelyik gyárt ilyet is, olyat is).

[link]

2020. aug. 1. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!