Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A basmati rizsnek van egy...

A basmati rizsnek van egy enyhe dohos szaga. Ez a normál szaga vagy romlott, penészes? A száraz rizsnek van, főzés közben érezni, főzés után normál szaga lesz. Ránézésre nem látszik semmi.

Figyelt kérdés
2020. szept. 6. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a basmati rizsnek van egy jellegzetes szaga. Egérszagnak hívta egy ismerősöm, a férjem pedig izzadt tornagatya szagnak. :D
2020. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, akkor lehet mégse vágom ki a kukába. :D
2020. szept. 6. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
és még azt mondták a basmatira hogy illatos rizs:D hát ha ilyen illatra gondoltak akkor lehet próbaképp sem veszek, nem bejövős az izzadt tornagatya :D. de ha utána normálissá válik akkor lehet mégis
2020. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

HA valaki járt már kínai/japán/koreai étteremben, az ottani rizs basmati és kifejezetten kellemes illatú.

A nyers rizsnek egész más a szaga, mint elkészítve.

2020. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy jó lenne, ízre, állagra is és így már illatra is, de picit azért még tartok tőle.
2020. szept. 6. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, én ennek ellenére nagyon szeretem a basmati rizst, szinte csak azt eszem. Szerintem nem kellemetlen az illata, inkább olyan föld illata van.
2020. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na igen, nem az a rossz pince szag, hanem az a borospince szag.
2020. szept. 6. 19:10
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Az én ismerősöm egérfészek szagúnak hívta. Egy másik szerint pedig azért van ez a szaga, mert a rossz tárolási körülmények miatt tele van egérrel és belepiszkítanak. Persze azért jó ízűen megette :)

Ettől függetlenül minél erősebb az egér "illata" annál jobb ízű szerintem. Mi szeretjük.

2020. szept. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!