Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az alábbi esetben laktóz-érzék...

Az alábbi esetben laktóz-érzékeny vagyok? (Lent.)

Figyelt kérdés

3 az egyben kutyulós kávét szoktam inni. Ha sima tejjel öntöm fel 10 percen belül WC, enyhe hasfájás.


Ma kipróbáltam laktóz-mentes tejjel, de semmi reakció.



2020. szept. 7. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nagyjából biztos, bár majd vizsgálattal eldöntik. Én is az vagyok, nálam 20-30 perc között van a WC-re menetel.
2020. szept. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Abody válasza:
100%

A kávé alapból meg tud hajtani amúgy, beindítja a bél izmainak a munkáját. Laktóztól a tünetek nekem általában hosszabb idő után jelennek meg, idő kell ahhoz, hogy a bacik lebontsák a cukrot, meg ilyenek. Sokszor órák elteltével, esetleg másnap fog menni a hasam. Az garantált, hogy mikor még nem laktózmentesen ettem, vagy ha csalok, puffadásom van, szellentek rendszeresen, és sok tej elfogyasztása után a hasmenés is szinte mintha habos lenne a sok gáztól.


Ajánlom a teljes laktózmentes diétára áttérést kezdetben, annyira nem drága, és szinte minden termékből van már laktózmentes, érlelt sajtok meg természetesen olyanok (ha a tápérték 0g cukrot ír, laktózmentes). Egy hét után kipróbálhatod, milyen ha visszatérsz normál tejes dolgokra, picit túl is lőhetsz a célon, hogy egyértelmű eredményt kapj. Később belőheted, hogy mégis mennyi sima tejes termék fér bele ritkán, meg van laktáz enzim tabletta.

2020. szept. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!