Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezik olyan fajta csoki,...

Létezik olyan fajta csoki, amelyik kakaóbab és kakaóvaj nélkül készül?

Figyelt kérdés

Barátnőm allergiás a kakaóbabra és kakaóvajra, de nagyon szereti a csokit. Szeretnék neki segíteni, és meglepni valamilyen csokiféleséggel, amitől nem lesz semmi baja. A tejre is allergiás sajnos, így lehetőleg laktózmentes is legyen.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. máj. 23. 20:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
És akkor miből készüljön mégis? Viaszból?
2019. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Létezik, karob szeletként keresd. Az ízéről nincs tapasztalatom.
2019. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ezt meg fogjuk próbálni. :)


Első válaszoló, kérdésedre választ kapsz a második kérdezőtől.

2019. máj. 23. 21:21
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
2019. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Kakaóvajra (önmagában) allergiás sztem nem lehet senki, kvázi ugyanolyan zsír mint a többi, csak kémiailag egy picit más zsírsavak vannak benne.

Vegán fehércsoki?

2019. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Fogj egy darab kartonpapírt fesd be barnára, aztán kész. Ennyi erővel az is csoki.
2019. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Elméletileg arra allergiás. Orvosnál mondták neki. Én sem halottam ilyenről ez előtt.


A kartonpapírt próbáltuk, de sajnos a barna festék nagyon drága.


(Úgy kellett volna feltennem a kérdésemet, hogy csokihoz hasonló édesség.)

2019. máj. 23. 21:33
 8/19 Seni123 válasza:
38%

Hogy szereti a csokit ha nem ehet?

Egyebkent nem tudom a fehér csoki miből van járjatok utána.

2019. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor voltam allergiavizsgálaton. Én is nagyot néztem mikor láttam hogy a kakaóra is létezik allergia.


Amúgy tényleg a karobból készül csoki van. A fehércsokiban (amit itt többen ajánlottak) ugyanúgy van kakaóvaj, csak kakaópor nincs.

2019. máj. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsó nugátok így készültek régen a gyerekkoromban, kakaóvaj nélkül, a mogyorót pedig egyéb olajos magvakkal pótolták benne. Gyerekkori kedvencem a Kajla nugát volt, ezt pár éve döbbenten láttam ismét árusítani, méghozzá a postán, lol. Egy próbát szerintem megér, próbáljátok ki, hogy bejön-e nektek.

De lehet, hogy már megint eltűnt a piacról, a Bonbonetti gyártotta újra 2012-ben, most meg már 2019 van.

De talán hasonló olcsó műnugát akad a boltokban. Legalább nem fogtok sokat költeni a kipróbálására.


A Wikipédia "nugát" szócikkéből:


"Az olcsóbb nugátféleségekben nemcsak a mogyorót pótoljuk egyéb olajos magvakkal, hanem a kakaóvajat is helyettesíthetjük 37°C alatti olvadáspontú, keményített ét(kezési) zsírral. A nugátkészítésre használt keményített étzsír olvadás- és dermedéspontja között ne legyen több mint 6 °C különbség. Ez azért szükséges, mert csak ilyen zsír olvad könnyen a szájban anélkül, hogy az áru már közönséges hőmérsékleten is olajat eresztene.

Csokoládés nugátot úgy készítünk, hogy kakaóvaj helyett egészben vagy részben kakaógyurmát adagolunk a masszához. A kakaógyurma adagolása a hengerélés előtt történik.”


Kajla nugát:

[link]

2019. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!