Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik a legjobb a három közül?

Melyik a legjobb a három közül?

Figyelt kérdés

Quinoa, bulgur,

hajdina?

Diéta miatt kell ennem, alacsony CH értékkel, magas fehérjével.



2020. okt. 29. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek kozul a kinoa … bulgur es a hajdina is gabona, tehat eleg magas a szenhidrat tartalmuk.
2020. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hajdina nem gabona... keserűfűfélék családjába tartozik.

A szénhidrát-tartalmuk minimálisan tér el, 69/100gr a quinoa, 72/100gr a hajdina, és 76/100gr a bulgur. Viszont a hajdina rost- és vitamintartalma kiemelkedő.

2020. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, részletes válaszodat.

A dokim quinoat ajánlotta legjobban.


Evett már valaki?

Légyszi írjátok le milyen íze van, mire hasonlít?

Köszi.

2020. okt. 29. 22:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem finom a quinoa, kicsit pirított diós íze van, de nem intenzív egyáltalán, inkább olyan íze lesz, mint amilyen fűszert teszel bele. A hajdinának sokkal jellegzetesebb, egyedi íze van, sokan nem szeretik, én igen. A hajdina mellett a rost mellett az is szól, hogy sokkal olcsóbb, mint a quinoa, illetve helyben is terem Európában, nem kell a fél világon átszállítani, hogy ideérjen, ezzel komoly környezeti károkat okozva...

Szerintem próbáld ki mindhármat. Nyugodtan váltogathatod őket, nem muszáj mindig ugyanazt enni. Mind a három egészséges amúgy. Esetleg még a kölest is nézd meg, az is olcsó, finom, és szintén magas a rosttartalma, szénhidráttartalma 64/100 gr, tehát, a legalacsonyabb a közül.

2020. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
70%
Bulgur. Legalábbis sztem az a legfinomabb a 3 közül.
2020. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4/5 köszönöm neked is a részletes választ.
2020. okt. 31. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezeknek a nagy része a halál f@száról jön, annyira "egészséges", hogy közben a szállítás tönkreszennyezi a levegőt, a talajt, stb. Biztos jó ötlet ilyeneket enni?
2020. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mind a köles, mind a hajdina terem helyben, mint írtam is... a quinoah nem. A bulgur elméletben teremhetne, mert sima búzából van, de szerintem nálunk nem csinálják, szóval valószínűleg azt is úgy hozzák.
2020. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!