Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha darálva veszem a mákot és...

Ha darálva veszem a mákot és a diót, az mennyivel egészségtelenebb, mintha simán venném és én darálnám le?

Figyelt kérdés

2020. dec. 20. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A telítetlen zsírsavak oxidálódhatnak benne egy idő után, gyorsabban, mintha nem lenne ledarálva. Ha nem tartogatod sokáig, főleg nem kibontva, akkor nem gond. Persze ez arra is vonatkozik, ha magad darálod, aztán nem használod fel hamar. A levegőtől elzárt tárolás meg a hűtőbe rakás is segít, lassítja az oxidálódást.


Másrészt ha nem diót, hanem dejót veszel, az napraforgómagból van, aminek nem olyan jó az omega3-6 aránya, mint a dióé.

2020. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ! Tehát ha felbontás után áttöltöm zárható üvegbe/dobozba és berakom a hűtőben, akkor kiküszöbölhetem ezt a problémát?
2020. dec. 20. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lassíthatod legalábbis. Pár hétig simán eláll úgy, de azért nem örökké. Lehet, hogy a jól záró doboznál még jobb, ha a saját zacskójában hagyod, de kinyomod belőle a fölös levegőt, és nagyon jól begumizod vagy zárócsatot teszel rá. Így kevesebb oxigénhez jut, mert az üvegben/dobozban azért marad szabad tér, nem lesz pont tele.
2020. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oh nálam nem marad meg hétig az ilyesi. :D Köszönöm a taácsokat, így fogok eljárni! :)
2020. dec. 20. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én darált mákból ilyenkor nagyobb adagot veszek /kisebb az esélye hogy avas, mert most nagyobb a forgalom/, aztán zacskóban, a melyhűtőben tárolom. Nem fagy össze, bármikor felhasználható belőle.
2020. dec. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!