Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van olyan, hogy füge alergia?

Van olyan, hogy füge alergia?

Figyelt kérdés
Hat éves koromban ettem egy fél fügét és bedagadt a nyelvem és viszketni kezdett a torkom. Azóta emiatt nem ettem többé, de már attól viszketni kezd a torkom, ha kaktusz fügét tartalmazó üditőt iszok. Ismertek még ilyen embert akinek hasonló problémálya van vagy egyedi eset vagyok?

2021. jan. 1. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A kaktuszfügének SEMMI KÖZE a fügéhez! Teljesen különbözö gyümölcsök, még csak távoli rokonságban sincsenek egymással!
2021. jan. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Csatlakozom az 1-hez!

Te pszichés alapon vagy allergiás, ezért ilyen alapon ha valakit fügét mutatna neked (fityisz) attól is bedagadna a torkod.

Ez pont olyan, mint a barátnőm, aki ha nem tudja, hogy a kutya bent van a szobában, akkor semmi baja, mihelyt észreveszi rájön az "allergia".

2021. jan. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
nekem van több olyan ismerősöm, akinek a kiwi kezdi el kaparni a torkát, mindenféle formában - tudom, te fügét kérdeztél -, szóval el tudom képzelni, hogy létezik ilyesmi.
2021. jan. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
bárki, bármire lehet allergiás, bármilyen időponttól kezdődően.És keresztallergia is létezik, vannak erre táblázatok.De az ételallergia nem vicc, inkább ezeket a kérdéseket a háziorvosodnak tedd fel, ha szükséges, továbbirányít allergológiai kivizsgálásra.
2021. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Törölve lett az előző fiókod, mert nem vagy 16! Ugyanezt a kérdést tetted fel! Látom azóta sincs fogalmad arról, hogy a kaktusz füge, a füge kaktusz (medvetalp kaktusz) gyümölcse...
2021. jan. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Éretlen fügében az oxálsav kristályok okozhatnak szúrós érzést.
2021. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
nekem semmilyen allergiám nincs, mégis kaparja a nyelvem a friss kiwi és az ananász. a bennük levő ezimek miatt
2021. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok növényi részben és elsősorban nem teljesen érett termésekben, gyümölcsökben vannak szúrós oxálsav kristályok, amik a nyálkahártyákon sérüléseket tudnak okozni. Emellett a füge molyhos levelein is vannak olyan anyagok, amik a csupasz bőrfelszínen (különösen napfényes időben) tudnak égési sérüléshez hasonló (változó erősségű) allergiás kiütéseket okozni (fotodermatitisz).
2023. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fügés ember válasza:

A kaktuszfüge és a füge két teljesen más dolog, ne keverjük össze őket. A fügében található tejnedv azonban tartalmaz olyan anyagokat, amelyek allergiás reakciókat válthatnak ki. A teljesen beérett fügében ezek az anyagok elbomlanak, de sajnos sokan hiszik at, hogy a kicsit már puha, színes füge érett. De nem. A teljesen érett füge szárán már nem jön fehér nedv, ha letépjük. Ha jön, nem érett még. Ez a fehér ned okozhat allergiát akár, bár nem jellemző. Szóval igazából az a kérdés, milyen fügét ettél. :)


Itt írtam róla amúgy bővebben pont a napokban: [link]

2023. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!