Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Évek óta töltünk kolbászt. A...

Évek óta töltünk kolbászt. A darált húst a húsboltban vesszük. Mindig sikerült eddig. Az idei kolbászunk sajnos kidobásra kerül. Füstölés után belül üreges lett, belül barnás. Nem merjük megenni. Két hete töltöttük. Mit rontottunk el????

Figyelt kérdés

#kolbász #kolbász füstölés #hol hibáztam
2021. jan. 20. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Ott, hogy levegő maradt a hús között töltéskor, nem figyeltetek oda, hogy esetenként megszúrkáljátok a belet, és keményre töltsétek.
2021. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Az is lehet, hogy túl száraz volt a hús, nem volt bele darálva elég szalonna, és így kevésbé igazodott össze töltés közben.
2021. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon valószínű, hogy levegős maradt. Szerintem most még megehetitek, de ha a legkisebb penészedést látjátok belül az üregekben, azonnal dobjátok ki az egészet
2021. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Elkepzelheto, hogy alapbol nem volt friss a hus es 'megindult' ... en azert ovatosan fogyasztanek belole ... ha eleve levegos lett volna, azt a fustoles elott is eszrevettetek volna amikor fustre rakjatok ... az a levegosodes a hustol lehet.
2021. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

4+


Azert ezt a cikket olvasd el mielott nekialltok falatozni:


[link]

2021. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Oké #5, ez most nem tudom, hogy jött ide? Ne is együnk kolbászt?
2021. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Hogy jott ide? Elmagyarazzam hulyegyerek?! Hat akkor figyelj:


Kerdezo a tobb eves rutinja ellener furcsallotta a vegeredmenyt es megkerdezte, hogy akkor most mi van.


Erre egy ket okoskodo valaszolt, hogy a tobb eves rutinja ellenere biztos elrontotta a kolbasz tolteset.


Kozben a kerdezo azt is leirta, hogy a levegos resznel be is barnult a kolbasz.


Erre fel mereszeltem figyelmeztetni a kerdezot a 'kolbaszmergezes' nevu dologra ... probaltam figyelmeztetni, hogy bele lehet halni.


Vegul csak azert mert nem fersz a borodbe, megprobalsz belem allni :)


Keves vagy ehhez ocsi!

2021. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
#7, látom elemedben vagy, élvezed az okoskodást, kioktatást, de az, hogy teljesen irreleváns dologra hívod fel a figyelmet, az nyilván az én hibám! Kb. olyan, mintha a gyakori kézmosás fontosságára hívnád fel a figyelmet, amiben igazad lenne, csak, hogy jön ide? A botulismus milyen párhuzamot mutat a butasággal? Ezen gondolkozz el cicus!
2021. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!