Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol lehet keresztszennyezésekt...

Hol lehet keresztszennyezésektől mentes készétel-konzervet kapni? Fontos, hogy ne kelljen hűtve tartani és csak melegíteni kelljen.

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki, hogy cöliákiám van, autoimmun alapon. Nem ehetek olyan ételt, amiben glutén van vagy keresztszennyeződés fennállhat. Az itthoni étkezés megoldott. Utazáskor a hideg étel is megoldható. De mit csináljak pl. egy egyhetes biciklitúrán, amikor a többiek nem-gluténmentes étteremben vacsoráznak? Vagy egy gyalogtúrán, ahol minden este bográcsos főzés van, de nyilván én abból nem ehetek? Olyan készételkonzervet keresek, amiben biztosan nincs glutén. Eddig, amit találtam, mind rá volt írva, hogy glutént felhasználó üzemben készült. Aki hasonló helyzetben van, hogy oldja ezt meg? (Tudom, most nem aktuális, de szeretnék felkészülni a nyárra, hátha normális életet lehet majd élni).

#gluténmentes #hűtés nélkül #keresztszennyeződés mentes #készételkonzerv
2021. febr. 1. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, a neten lehet-e találni kifejezetten olyan gyártót, aki gluténmentes készételeket gyárt, ott tudsz rendelni.

A másik megoldás, ha te magad készítesz magadnak konzerveket, ez is megoldható, csavaros tetejü üvegekbe be lehet fözni, ezek hónapokig eltarthatóak. Sajnos magyarul nem tudom, mi az eljárás pontos megnevezése - nem MO-on élek -, de így esetleg utána tudsz keresni.

Meg én is keresgélek még, ha´tha találok megfelelö oldalakat neked.

2021. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Ezeket találtam, nézd végig, szerintem találsz megfelelö megoldásokat, amik neked is megfelelnek.

A módszerek használhatóak bármilyen ételhez, így saját magad tudsz olyanokat készíteni, amik garantáltan nem problémása száodra, teljesen gluténmentesek és olyanok, amiket eleve szivesen eszel.


[link]

[link]

[link]

2021. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Magyar gyártót kerestem, nem találtam. Tegnap nekiálltam angolul és németül keresni, de egyelőre nem jutottam semmire. Fagyasztottat találtam, de az nem jó. Ha olyan eljárást tudsz, amit magam meg tudok csinálni és nem kell hűteni, az is jó.
2021. febr. 1. 10:19
 4/14 A kérdező kommentje:
A második választ is köszönöm, megnézem.
2021. febr. 1. 10:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz kérdés, mert még az olyan gyártók, mint a Polcz sem vállalják a gluténmentességet. Viszont ami tuti befutó, az a bébiétel, csak azzal az a baj, hogy kis porciók vannak és az üveg miatt nehéz ezeket cipelni, ha túrázásban gondolkodsz, meg aztán az üveghulladékot kell cipelni a szelektívig... Plusz vinni kell hozzá sót, mert sokban egyáltalán nincs só. Az otthoni befőttesüveges tartósítás is jó ötlet, illetve utánanézhetsz a nyersétel művészetének, mert szárítással/ gyümölcsaszalóval sok száraz, de beltartalmilag értékes "tartósított" ételt elő tudnak állítani pl. zöldségekből, olajos magvakból, levelekből.
2021. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a bébiétel is jó ötlet. Biciklitúrán el bírom vinni, akkor ezzel is számolok. Gyalogtúrára tényleg nem jó.
2021. febr. 1. 17:47
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

A bébiételeknél azért kérdezz rá a gyártóknál, hogy tényleg abszolut gluténmentesek-e, mert ott sem kizárt minden esetben a keresztszennyezödés, a bébik ugyanis nem gluténérzékenyek.

Másrészt meg - amennyiben ezek megfelelnek neked összetételben - , javaslom, hogy teszteld elöre, melyik az, amit jó étvággyal meg tudsz enni, illetve van benne elég kalória, mert azért a bébiételek nem túrázásra készültek. Így elöre össze tudod keresni, mi az, ami neked ízlik, esetleg kis módosításssal, utánízesítéssel, vagy némi plusz kalória (pl olajo) hozzáadásával.

2021. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amire ráírják, hogy gluténmentes, az gluténmentes - nyomokat, keresztszennyeződéseket is beleértve. És a bébiételekből többnél is garantálják ezt. Nem mindnél, természetesen, hiszen vannak kifejezetten tésztás vagy kekszes bébiételek is.
2021. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A bébiételt végső mentsvárnak gondolnám, ha minden kötél szakad. Valóban nem bébiétel-evés a vágyam, de muszáj melegételt ennem naponta egyszer, különben a gyomrom készül ki. Köszönöm az ötleteket, ha valakinek van még ötlete, azt is megköszönném.
2021. febr. 2. 14:14
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Bocs, de a gyomra senkinek nem megy tönkre attól, ha nem eszik fött/meleg ételt - ez csak tévhit!


De ettöl függetlenül ha neked jól esik, semmi gond vele.


Ami még szóba jöhet, ha salátákat eszel, a zöldségfélék mellé sajtot, tojást, húsféléket tehetsz bele, hogy laktatóbb legyen.

2021. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!