Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért van a camambert sajtnak...

Miért van a camambert sajtnak ammónia íze / szaga?

Figyelt kérdés

Nem rég sikerült belefutnom egy olyan camambert sajtba, ami nagyon erős ammónia szagot árasztott, és az íze is hasonlóan rossz volt.

Azt gondoltam a márkával lehet baj - az egyik áruház saját márkás terméke volt - ezért legközelebb jóval drágábbat választottam.

Sajnos ez is ugyanolyan volt. Sőt, azóta még kétszer vettem camambert sajtot - mindegyik különböző márkától volt - és 1 volt közülük amin nem éreztem ezt.

Nem is kimondottan az íze ammóniás, hanem mikor eszem, az orromban érzem azt az erős ammónia szagot.


Rákerestem, és külföldi oldalakon nagyon sokan írták, hogy a camambert sajtoknál ezt tapasztalják. De az okát nem tudta igazából senki.


Tudja valaki, hogy ez mitől lehet?



2021. febr. 25. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A camembert esetében teljesen normális, ha az erösen érett sajtnak ilyen szaga és íze van, az ínyencek ezt értékelik benne.

HA te nem szereted, akkor olyat keress, amelyik kicsit megnyomva még kemény a közepén, az nem lesz ilyen.

2021. febr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Minél érettebb egy camembert sajt, annál inkább jellemző rá ez az intenzív íz és illat. Sokan kimondottan szeretik ezt benne, és sokan ezért meg is várják, míg hosszabb idő eltelik a gyártás után, és direkt a lejárathoz közeledve eszik meg, nem frissen.


Egyébként valószínűleg eddig hazai camembert-eken (pl. Tihany, Bakony) szocializálódtál. Ezeknek igazából alig van valami közük az eredeti, francia camembert-ekhez. Sajnos a camembert név önmagában nem védett, bárki használhatja, és mondhatja a sajtjára, hogy az camembert. A francia camembert-eket mindig "Camembert de Normandie" néven forgalmazzák, és ez a kifejezés már védett. A minőségre is általában garanciát jelent, hiszen csak a Normandiában és szigorúan szabályozott eljárás alapján készült sajtok nevezhetők így. Persze ezek drágábbak is jóval, mint a felénk korábban elterjedt, például magyar vagy cseh utánzatok.

2021. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2021. febr. 25. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A nemespenészes érlelés miatt. A ,,fiatalabb” camambertnek nem lesz ennyire ilyen a szaga
2021. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!