Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mely 20 élelmiszer a legalapve...

Mely 20 élelmiszer a legalapvetőbb kalóriaforrás?

Figyelt kérdés

Ha csak 20 falyta ételt lehetne enni, melyeket választanátok, amelyekkel lehetne norális életet élni, nem nélkülözne a szervezet?


Pl. Liszt, cukor, tej, vaj, hús, stb


2021. márc. 12. 18:14
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

A hús az egyféle élelmiszernek minősül vagy külön kell venni hogy csirke vagy marha?

Lisztnél a gyűjtőfogalom egynek minősül, vagy teszünk különbséget h búza, vagy csicseriborsó liszt vagy mandulaliszt stb?


Amúgy ez mindenkinek más, attól függően, ki mit szeret, ki mit eszik.


Mert ha csak gyűjtőfogalmat nézünk, akkor nekem csak ez az alap: zöldség, gyümölcs, olajos magvak, meg a gabonafélék, minden más nélkül tudok/tudnék és lehet is egészségesen élni.

2021. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Liszt, zabpehely, édesítőszer, krumpli,tészta, kukorica, bab, borsó, paradicsom, paprika, sajt, túró, tojás, banán, dinnye, eper, olívaolaj, méz, tej, mandula.
2021. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Tudom mi a hús definíciója, de manapság sokat pazarolnak az emberek. Ha azt mondom pl, hogy csirke, disznó, stb, akkor az egész állatot értem alatta. Aminek vannak belsőségei, kiváló vitamin és tápanyag forrás. 1-2 állat, vaj, sajt, pár féle zöldség és gyümölcs. Ha ezek megvannak, már semmi gond nem lehet.
2021. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Földimogyoró

Sárgaborsó

Sárgarépa

Rizs

Hagyma


Banán

Alma

Csirkehús

Marhahús

Lazac


Vaj

Sajt

Tejszín

Tofu

Spenót


Tojás

Paprika

Zeller

Aszaltszilva

2021. márc. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szóval szerintetek ha csak ezt a 20 élelmiszert fogyaszthatnánk, túlélnénk? Nem lenne egézségügyi problémánk?


Akár kivitelezhető lenne 10 élelmiszerrel is?

2021. márc. 14. 16:10
 6/6 anonim válasza:
69%

A Föld egy nagyon nagy részén a rizs a legalapvetőbb élelmiszer. A legszegényebbek, ha más élelmiszerhez nem is jutnak hozzá, rizshez biztosan, azt elkészítik egy kis sóval ez biztosítja az életben maradásukat, de hosszútávon gondolom ez nagyon nem egészséges. Amerikai őslakóknál hasonló szerepet tölt be a bab, abban van megfelelő mennyiségű fehérje és szénhidrát is.


Ha csak 10-et lehetne választani, akkor lenne benne:

rizs bab burgonya liszt banán alma tojás tejtermékek hús és nekem a méz is.

( A liszten gondolkodom, lehet hogy átcserélném inkább paradicsomra, de ha az árakat nem kéne nézni, akkor az én Ultimate kedvenc ételem a kesudió, alma helyett áfonyát választanék stb. )

2021. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!