Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Felvágottak nálatok is gyorsan...

Felvágottak nálatok is gyorsan romlanak a hűtőben?

Figyelt kérdés
15-20 dkg sonka vagy hasonló felvágottat veszek. Abban a csomagolásban tartom, amibe a boltban teszik. Vizesedik, büdösödik. Hány napig kellene bírniuk? Ti milyen gyakran vesztek és el szokott fogyni?

2021. ápr. 8. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kis cédulán amin a vonalkód is van, írja a szavatossági időt kis betűkkel.

Általában ez a vásárlás napja, de én úgy tapasztaltam, hogy 2-3 napig teljesen jó marad.

2021. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Két nap után általában elkezd romlani amit csemege pultban veszek.

A védőgázas felbontás után 4-5.nap is jó szokott lenni.

2021. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, 2-3 nap alatt altalaban elfogy, ha megsem a 4. nap utan en mar nem eszem belole, ha a parom sem eszi meg, akkor az 5-6. napon kidobjuk.
2021. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az is lehet hogy nem elég hideg a hűtőd
2021. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A két rétegű csomagolón a nejlon réteg nem tesz jót a felvágottaknak. Ha több napra valót veszek, azt a nejont lehúzom és úgy csomagolom vissza, akkor nem lesz egy nap alatt nyálkás.
2021. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Ez nálunk is sokszor előfordult - annak ellenére, hogy amiket veszek, az CSAK húst tartalmaz, szója, keményítő nélkül! -, ezért időközben egyszerűen egy-egy evésre való adagokban lefagyasztom.

Kb egy órával evés előtt kiteszem a pultra, ennyi elég arra, hogy kiengedjen. Nem lehet észrevenni, hogy fagyasztott volt, cserébe nem romlott.

2021. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezért nem vásárolok szinte soha kimért felvágottat. 1 nap a hivatalos szavatossági idő - és gyakran tényleg már másnap érződik rajta egy fura szag. Ki is írtam pár hete erről egy kérdést.

Sajnálom, hogy a műanyag csomagolással rengeteg hulladékot termelek, de inkább megveszem a védőgázas/vákuumos csom. felvágottat, mert az egy hétig is jó...

2021. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem elég sokáig bírják a felvágottak. Szerintem a hűtőddel lehet baj.
2021. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Én mindig dobozban tárolom a sajtot és a felvágottat is, amint hazaérek, kiveszem a csomagolásból és dobozba teszem. Szeletelt sonkát 2 napon belül elfogyasztjuk, ennyi idő alatt még nem lett baja, de 2-3 napon túl már nem enném meg.

A műanyag tálcás csomagolt felvágottat sem rakom el 2-3 napnál tovább, ezekre is sokszor rá van írva, hogy felbontás után 2-3 napon belül fogyassza el.

2021. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi egész rúdban vesszük a szalámit, parizsit, eláll addig amíg megesszük (kb 1 hét). Szalonnát, sonkát sima papírba át kell rakni, nem bírja a nejlon zacskót. Ha a papír nedves lesz, ki kell cserélni.
2021. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!