Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miből gondolják sokan, hogy...

Miből gondolják sokan, hogy aki nem eszik naponta/kétnaponta húst, az biztos csóró?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés alatt láttam ezt kommentként, de már máshol is futottam bele ebbe a nézetbe, meg élőben is feltűnt, hogy sokan azt hiszik, valaki azért rendel pl. húsmentes kaját az étteremben, mert sajnálja a pénzt húsosra...


Oké, tudom, hogy 20-30 éve afféle státuszszimbólum volt a hús, de manapság, mikor tök jó Vega receptekkel és sokféle zöldséggel van tele minden, és mint tudjuk sem környezetvédelmi, sem eü-i szempontból nem ideális naponta húst fogyasztani, akkor hogy maradt még fenn ez a gondolat?


Főleg figyelembe véve, hogy lassan drága növényi étrenden élni, mint húsoson.



2021. ápr. 11. 11:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%

Falun meg mindig a hus az igazi etel, van aki ezt magaval viszi barhova is megy.


Mindamellett eleg butan altalanositasz, sose lattam meg olyat hogy valakit csoronak neztek volna a vegetarianizmusa miatt, a husmentes etelek egy jobb etteremben semmivel se olcsobbak mint a husosak...

2021. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan ezért, mert berögzült, hogy 20-30 éve csak a gazdagok ehettek minden nap húst. Én vegán vagyok, mégsem vagyok csóró. :D

Azért az utolsó mondat nagyon nem igaz, egy normális növényi étrend, ami nem vegán sajtból és egyébb feldolgozott ételekből áll, jóval olcsóbb, mint az átlag vegyes étrend. Nyilván nem avokádón, kesudión kell élni, úgy elhiszem, hogy drága valakinek.

2021. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 QvanyadatMDRTR válasza:
48%

mert a jó minőségű hús drága. Növény meg terem a kertben.

mármint ez a tévhit.

Pedig az ilyen bio meg f.omattya növényi divatmarhaságok lehet, hogy drágábbak.

2021. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

#3

Igen, a bio zöldségek és gyümölcsök drágábbak. De minek azzal összehasonlítani az átlagos húsokat? Ezzel az erővel a steak meg a kaviár, meg a libamáj mennyivel drágábbak, mint a zöldségek. Ez is egy tévhit, hogy az egészséges életmódhoz kellenek a bio cuccok.

2021. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Az átlag lakosságnak rettenet alacsony az önértékelése, ezért kattognak azon, hogy a másikhoz hasonlítsák magukat és azt bizonygassák önmaguk számára, hogy ők jobbak, szebbek, gazdagabbak. Ehhez keresnek ilyen irreális összefüggéseket, hogy te így csinálod? Na, én jobb vagyok nálad.

Ha nem lennének ennyire rosszul ellátva önértékelésből, a kutyát nem érdekelné, hogy ilyen összefüggéseket gyártson, mert egyáltalán nem érdekelné, hogy a másiknak mije van. Elégedett emberek nem turkálnak mások pénztárcájában, ez csak arról szól, aki turkál, róla mutatja meg, hogy "hol tart".

2021. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
8%
Senki nem gondolja ezt, már a kérdés se igaz.
2021. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
19%
Ez nem igaz. Ha lehetne én is pirosat nyomnék a kérdésre.
2021. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%
Elég érdekes meglátás. Nekem van vegán családtagom, ezért mindig főzök vegán ételeket is, mikor jönnek ebédre. Sokszor (főleg télen, kora tavasszal) Többet fizetek az ő kajájának hozzávalóiért, mint a húsos ételek összetevőiért.
2021. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
39%

Én azt nem értem, hogy miért lenne szégyen csirkenyakat vagy farhátat venni a boltban: Anyukám folyamatosan ezt emlegeti


Én azt veszek, azt eszek amit szeretek: gyerekként sokat ettem sült farhátat meg nyakból főtt levest, és szeretem mindkettőt. Kicsit se érdekel hogy ki "hogy néz rám" a boltban emiatt

2021. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%

#8

Milyen ételeket csinálsz neki? Ha nem idényzöldségeket vásárolsz és nem is drága feldolgozott vegán termékeket, akkor elég furcsa, ha drágábbra jön ki.

2021. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!