Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ér többet? 3 naponta 70-85...

Mi ér többet? 3 naponta 70-85 perc futógép, futás a konditeremben (sétával, felvezetés és levezetéssel együtt) vagy kétnaponta 50 perc?

Figyelt kérdés

Február eleje óta kezdtem rendszeresen kondiba járni. Melózok. Heti min. 2 alkalom megvan, ha jó hetem van, 3 alkalom is.


4-et szeretnék igazából.

Futógépen futok. Van fel, - és levezetés (séta, 5-7 perc séta). Bemelegítek, és lenyújtok (lenyújtás a végén kb. 10perc, izmok ellazítása.)


A bajom az, hogy idegileg megterhelő nekem... nem tudok tvzni közben (tv az megy, de sport megy, nem film) Én a sportokat nem szeretem...


Régen lefogytam -18kgot, 20 kgot kb. (összesen, 3/4 év alatt) egy srác illetve magam miatt (nagyon duci voltam kiskoromban; a kiskori attrocitások - bántások - illetve a srác miatt kezdtem fogyiba 2010-ben. Lefogytam - 18kgot...


És télen most elszállt velem a ló..


február óta rendszeresen járok kondiba. Igyekszem sokat ott lenni.. de néha nagyon soknak érzem.


A baj sztem: odamegyek --> bkk-val, ez idő

átöltözök --> ez idő. Néha bepakolok a szekrénybe -> idő


És felállok a futógépre, csinálok 75-80 percet, de átötözés az elején + fent a konditeremben pisi, pakolás, víz elővétele, bemelegítés stb -> újabb 15perc


aztán felállok a gépre, futok, 1X van pisi közben, újra futok, sétálok, lenyújtok..


kb. 70-80 perc.

majd átöltözés. Így összegezve: 2 órát töltök ott kb, de ebből 80-85 perc a futás, vagy 75 perc. Néha tartok szünetet is (néha túl monoton a futás; telózok egyet közbe kb. A 40. percnél, felhívom édesanyámat / édesapámat valami kapcsán, hogy legyen szünetem, meg pisilek.

Majd visszaállok a gépre.


Fejben van a baj.. mármint fizikailag bírom, de fejben néha igen nehéz. Fejben vagyok lusta... HIIT-t csinálom (nekem a közepes aerob futás, pl. értsétek 7,5-8km /h -n futni néha idegileg megterhelő, pedig bírnám, csak lusta vagyok monoton futni 10 percig 8km/h...


ezért HIIT-vel csinálom: "megpörgetem" magam néha 11-12 km/h-n (sprint) majd gyors séta, majd megint sprint, + emelkedő bele, majd séta, majd séta emelkedővel... így nem uncsi.


Utálom a monoton dolgokat.

Utálok pl. 20 percen át 7,5el kocogni egybe... szeretem ha nagyon gyors-séta tempó van a futásomban / edzésemben.


3 naponta csináltam kb. 70-85 perceket február ill. márciusban.

Néha nagyon hosszúnak tűnik.


Az érdekelne:

melyik ér többet?

3 naponta 70-75-85 perc (séta, levezetés is benne van)

vagy 2 naponta 50 perc?


Sztem az utóbbi. Vagyis régen leadtam 20-23 kgot aerobbal (2010ben a természetben futottam, kocogtam)


Most konditerembe járok (sok a gép; ellipszis is van, biciklire ritkán megyek, de a futópad az motivál, mert nem állsz le... értitek.. felnyomod a gépet 10 km/h-ra, a gép megy, neked futnod KELL, és ha nem nyomod le, nincs más választásod, csak hogy fuss...


míg ha kimegyek a természetbe (kipróbáltam) nagy a csábítás hogy 2percenként leállj...


mi ér többet?

Szerintetek is a kétnaponta 50 perc?

Február eleje óta fogyizok, (vagyis 3 hónapja, február-március-április) de kb. 1,5 kg ha lement..


vélemények?

24/l



2018. máj. 8. 09:54
 1/3 anonim válasza:

Mindenképp a sprinteket ajánlom éhgyomorra, nekem ez vált be.

Ha nagyon ragaszkodsz a futógéphez, akkor ott is lehet, bár nekem nem lenne türelmem állítgatni folyton.

A lényeg, hogy 30 másodpercig sprintelsz, ami a csövön kifér, és utána 30 másodpercig egy laza kocogás, majd megint 30 másodperc sprint.

Mivel éhgyomorra csinálod és a pulzusodnak a maximumát használod a sprintek alatt, ezért szénhidrátot fog felhasználni a tested, 10perc alatt nagyjából 200kalóriát elégetsz így.

A futás utáni 2-3 órában még nagyjából 600 kalóriát el fog égetni a tested, nagyrészt zsírból. Emellett egy jó diéta, és érhetsz el eredményeket! :)

2018. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jelentős különbség lenne a két módszer hatásában. Ha fogyni akarsz, leginkább az étkezéseddel kellene foglalkoznod.
2018. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bőven elég 50 perc, de az legyen akkor folyamatos kardio mozgás, nem ilyen, hogy megállok telefonálni meg pisilni. 50 percig fuss folyamatosan közepes intenzitáson. Tudom, uncsi, de a szépségért szenvedni kell :) Persze még jobb, ha találsz egy olyan sportot, amit élvezel is. Pl nekem a spinning vált be. Az is 50 perc, de változatos, nem monoton és fel lehet pörögni a jó zenéktől, társaságtól, edzőtől sokkal jobban, mintha egymagad csinálnád. Futni meg inkább kint kellene, sokkal többet ér, mint a futópad. Ha mondjuk olyan futópályán futsz, ahol sok más ember is edz, motiválva leszel arra, hogy te is normálisan csináld, ne állj meg állandóan sétálni. De ez csak a sport része, emellett valóban nagy hangsúlyt kell fordítani a táplálkozásra is, főleg a lányoknak, mert ti kevesebb kalóriát tudtok elégetni ugyanannyi mozgással, mint a fiúk.
2018. máj. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!