Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyi pénzt adnatok jó...

Mennyi pénzt adnatok jó érzéssel egy tényleg minőségi esetleg mentes gourmet süteményért ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 23:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Az altalanos kereskedelem szabadáras. Mindenki annyiert adja amennyiert tudja, vagy amennyiert el is viszik.

Ha hires a keszito, draga ... ha frekventalt helyen van maga a hely, draga ... ha jol reklamozott, trendi es felkapott akkor is draga ... es persze ha kulonleges alapanyagokat hasznalnak az is termeszetesen draga.


Ha az embernek van ideje es kedve pepecselni otthon, akkor ugy is csinal hazi sutemenyt ... ha pedig jartadban-keltedben beszaladsz egy cukiba mert ennel egy szelet sutit, akkor nagyritkan belefer, hogy akar 6-800 Ft-ot is fikizet az ember fia egy kis kenyeztetesert. Van ahol ennyiert egy csesze kavet sem adnak.

2021. ápr. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
52%
Gluténmentes sütiért ami nagyon finom azért 500-600ft is .
2021. ápr. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%

Mitől minőségi, mitől gourmet?

Csak mert elég sok olyan kisebb cukrászdát ismerek, ahol természetes , és jó minőségű alapanyagokkal dolgoznak, és nem spórolnak ki belőle semmit.

Csak nem úgy hívják, hogy gourmet... hanem sima sütinek.

De ettől nagyságrendekkel nem tud jobb lenni akármilyen süti se, mert mitől lenne jobb, valami varázslattól?

Ez kicsit olyan, mint amikor egy étteremben még a krumplipürét is úgy árulják, hogy "kézműves" :D

Persze pont ugyanolyan alapanyagokból van, és hajszál pontosan úgy készül, mint a menzán, csak az menza, ez meg kézműves! XD


Szóval mielőtt az árról beszélnénk, először látnom (és kóstolnom) kéne az adott terméket, mert túlságosan sok parasztvakítást, és szarból várépítést látok nap mint nap, úgy először is alapjaiban kérdőjelezem meg egy ilyen termék valódi értékét!

Ha mindenképpen árat kéne mondanom, azt mondanám, 600 ft a plafon.

Pont azért, mert ismerek néhány helyet, ahol ennél kevesebb pénzért kiváló minőséget lehet kapni, aminél semmi nem indokol se jobbat, se drágábbat.

2021. ápr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 PetheD ***** válasza:
82%
Ha igazán jó minőségű és finom, akkor 1500-2000 forintot is megadnék egy szeletért. De, ahhoz, hogy megkóstoljam, meg kell vennem, és ha megkóstoltam, nem biztos, hogy nekem ízlik, még akkor sem, ha valóban gourmet. De ha egyszer megkóstoltam, és bejön, akkor máskor is vennék, nyilván ilyen árkategóriában nem minden héten. Főleg, hogy olcsóbban is lehet finom, minőségi süteményt kapni.
2021. ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.:)


A gourmet szót nem értőknek: a szó jelentése ínyenc ez neked lehet hogy egy uveg nutella nekem egeszsgees finom alapanyagok fehér cukor Liszt laktoz és gluten nélkül nem azért mert paraszt vakitas ahogy te írod hanem azért mert egyre több ilyen ember van, aki nem csak akkor visz haza sütit szerencsére ha nem csinált hazit🤣🤦🏼‍♀️ !

A gourmet lehet szarvasgombas vaníllia krémes is pl ami k....ra 10/2embernek jön be és 1500ft/ darab áron adjak, az effele sütit!

Szóval mielőtt ki kiáltassz valamit paraszt vakitasnak javaslom kostold meg ne csak az 500ftosat!

A krumpli pure pedig ha kézműves mert hidd el ez is tud fontos lenni, mégha te irónianak szantad is, az attól van hogy nem konderban készíti Marika néni és orulhetsz ha megsozza !🤦🏼‍♀️ Hanem tesz rá egy kis növényi tejszínt sós ír vajat reszel köze egy kis parmezant ez nem 300ft a hely kifozdeben barátom ez minőség , ez élet felfogás , ez pontosan az hogy nem veszek mindent a számban ! Tudom hogy nem mindnekinek van ilyesmire igénye pénze nincs is ezzel semmi gond. De a parasztvakitas szóért szívesen kinyomnam a szemet egy olyannak aki azt se tudja miről beszél csak mondja a hulyeseget

2021. ápr. 14. 08:43
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

“ Tudom hogy nem mindnekinek van ilyesmire igénye pénze nincs is ezzel semmi gond. De a parasztvakitas szóért szívesen kinyomnam a szemet egy olyannak aki azt se tudja miről beszél csak mondja a hulyeseget”


Nezd, te kerdezted meg az emberek velemenyet, es hidd el nagyon sok olyan van, akinek egy kezmuves, szuperkulonleges sutemeny igenis parasztvakitas lasz, fuggetlenul barmitol, ugy lesz vele: “ ugyanolyan mint a tescos!”.

Nem feltetlenul van igaza, de ez az O véleménye.

Mivel te magad is arrol beszelsz hogy mennyi az a lelektani hatar, ahol meg “jo erzessel” adod ki azt az osszeget, akkor a “ parasztvakita” szot sem erzem elrugaszkodottnak.

Es igen, valljuk be, valoban sok az ilyen hely, foleg Magyarorszagon, ahol nem igazan a minosegert fizetsz.

Pelda:

Erd -Pataki cukraszda (Liptai Claudia ferjenek a helye), 1300tol kezdodnek a szelet arak. Ezzel nem is lenne baj, de amikor odamentunk (nyaron, hetvegen!!!), alig 2-3 vendeg ha volt, es emelett kb kongott az uressegrol az egesz hely, nem volt valasztek, ami volt azt meg aranyarban mertek. Vettunk 1-1 sutemenyt, na maradjunk annyiban, hogy akkor mar a “tescos” is jobb lett volna, es hidd el, nem vagyok egy igenytelen ember, tobbszor jartam kulonbozo fine dining etteremben a vilag kulonbozo pontjain, ertekelem a kulonleges eteleket, de valoban van, ahol a “parasztvakitas” megy.

2021. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

"A gourmet szót nem értőknek: ... laktoz és gluten nélkül"


Arra voltam kíváncsi, számodra mit jelent, nem pedig nem értem.

Így hogy már tudom, hogy számodra nem azt jelenti, mint a szó jelentése, már tudom, hogy 1 forinttal nem adnék érte többet, mint egy átlag sütiért.

A laktóz, és glutén mentes étrend, egy speciális diéta, véletlenül se gourmet! Ha van még kérdésed a gourmet jelentésével kapcsolatban, nyugodtan tedd fel, szívesen segítek. Rádfér.


"10/2embernek jön be és 1500ft/ darab"

Hol?

Mert ehhez felvevő piac is kell, ha 10 vendégből 2 kíváncsi a termékeidre, 8 meg akkor se vinné el, ha te fizetnél érte, ahhoz kivételesen frekventált helyen kell lenni, vagy valami egészen nagy területen kell monopóliumot kialakítani.

Mivel az árképzés alapja, hogy mindent annyiért árulnak, amennyiért megveszik!

Az én környékemen, ha egy cukrászdában olyan termék lenne, amit 10-ből 2 ember vesz meg, akkor nem 1500 ft/db lenne, hanem levennék a kínálatból, mert nem érné meg csinálni!


"mielőtt ki kiáltassz valamit paraszt vakitasnak javaslom kostold meg "


Most erre mondhatnám, hogy te meg mielőtt leírsz valamit, tanuld meg helyesen leírni, de inkább bemásolom azt, ami már egyszer leírtam, csak ezek szerint elsőre nem sikerült megérteni:

" mielőtt az árról beszélnénk, először látnom (és kóstolnom) kéne az adott terméket"

... köszi, hogy olyat javasoltál, amit én mondtam, sose jutott volna eszembe! :D


" krumpli pure pedig ha kézműves ... tesz rá egy kis növényi tejszínt parmezant"


Szerinted...

Szerintem meg a növényi tejszín egy okádék, ha utánam dobnák se enném meg, a parmezán meg egy karakteres ízű sajt, ami elviszi a burgonyapüré ízét!

Klasszikus burgonyapüréről beszéltem, amit ha parmezánnal kapnék, visszaküldeném, mert nem arra számítottam, nem azt kértem, és helyettem, ne akarják tudni, hogy mi jó nekem.

Biztos jó vele, és ha parmezánosan van a kínálatban, akkor ha amellett döntök, akkor nincs vele problémám.

De attól nem lesz kézműves, hogy egy kéretlen alapanyagot belekever valaki!

Ha ilyen alap dolgokat magyarázni kell, akkor igen sokat kell még a vendéglátásról tanulnod!

Én nem nyomnám ki a szemét senkinek, 30 év vendéglátás után ez már kevés, ilyenhez már nincs türelmem!


" ez élet felfogás"

A te életed felfogása! Hogy ami neked jó, azt próbálod elhitetni mással, hogy az neki is jó!

Na én meg az ilyenekből a szart is kitaposnám, aki nem a vendég igényeit követi, hanem nulla szakmai alázattal a saját fosát akarná másra erőltetni.

Növényi tejszín... 1500-ért... mert a gourmet...

Álljál be szépen melózni 8-10 évre 3-4 cukrászdába, hogy legyen valami segédfogalmad erről az egészről!

Aztán talán megengedem, hogy visszagyere bocsánatot kérni!

2021. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

látom halvåny lila fogalmad sincs gourmet szó jelentėsėről,

tudod a glutén-és laktozmentes diėta nem egyenlő gourmet szóval.

ha nekem valaki kruplipürėt növėnyi italal csinålnå ,vissza küldenėm mert ėn rendes krumplipürėt szeretnėk enni.

ha meg glutėnmentes diėtán lenėk akkor eleve olyan ėterembe megyek ahol ilyet csinålnak,olyan cukrászdåba megyek ahol glutėnmentes sütit kaphatok,és mivel ezekböl kevés van mėg budapesten is igy random betėrő emberekre nem lehet számitani.

2021. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ennyi sült halat 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2021. ápr. 14. 23:09
 20/25 anonim ***** válasza:
52%

Na menjél, gurmezzal össze magadnak egy parmezanos krumplipürét.

Legalább te megeszed 😁

2021. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!