Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért van az,hogyha műanyag...

Miért van az,hogyha műanyag dobozban melegíteni az ételt mikrohullámú sütőben,nem melegszik át rendesen?

Figyelt kérdés
Kedvenc gyorséttermemben vettem egy tökfőzeléket,ugye helyben nem lehet elfogyasztani,csak elvitelre lehet kérni.Beraktam a műanyag dobozban a mikróba 3 percre,és nem mindenhol melegedett át az étel,míg ha kiöntöttem volna egy tányérba valószínűleg megmelegedett volna rendesen.Miért nem melegszik át az étel műanyag dobozban rendesen 3 perc alatt sem?

2021. ápr. 21. 21:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ez most talán inkább fizikával kapcsolatos kérdésre sikerült.A doboz tetejéről egyébként levettem a fedőt,úgy melegítettem meg.
2021. ápr. 21. 21:46
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Bocsánat, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de nem jó műanyag dobozban mikrózni az ételeket, mert a műanyag alkotórészei bekerülnek az ételedbe, és rákkeltőek, még akkor is, ha élelmiszer tárolására kifejezetten alkalmas műanyagról van szó. Melegítsd üveg vagy porcelánedényben.(Egyébként nem mindig melegszik át mindenütt az étel egyformán még tányérban sem, annak ellenére, hogy a forgótálca is megy.Nekem egy régi, nem forgótálcás mikróban sokkal jobb hatásfokkal melegszik, mint a forgótányérosban)
2021. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-es köszönöm a válaszod és műanyag tányérban sem javasolod az étel melegítését?
2021. ápr. 21. 21:57
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem, semmilyen műanyagot ne használj a mikróban. Nem vagyok egyébként mániás műanyagellenes, van is egy csomó műanyag ételtároló dobozom, de nem mikrózom őket.A hő és a mikrohullámú technológia miatt rákkeltő anyagok kerülnek az ételedbe.
2021. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hűha akkor holnap veszek is egy porcelán tányért valahol,köszönöm hogy felhívtad a figyelmem.
2021. ápr. 21. 22:07
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy a mikró a vízmolekulákat “melegíti” fel, vagyis amiben sok a víz (pl. tej), azt sokkal jobban és gyorsabban melegíti fel, de lehet, hogy hülyeséget írtam
2021. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Van olyan műanyag tányér, amire rá van irva, hogy mikrózható.

De mindenki abban hisz, amiben akar....

2021. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Kettes jó nagy marhaságot ír. Vannak mikrózható és nem mikrózható ételtárolók. A többször használatosak mind, az egyszer használatosak nagyon nagy részben mikrózhatóak.


Ezeknek olyan teszteknek kell megfeleniük, hogy ne szivárogjon semmilyen káros anyag belőlük az ételbe.


Ha netán azt látod, hogy a korábban átlátszó doboz melegítés után fehérre váltott és összetöpörödött, na az egy nem mikrózható példány. Abból valószínűleg kidobnám a doboz oldalához érő kaját és csak a többit enném meg.

2021. ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen magas falu az edeny ... a szeles es laposabb edenyekben jobban melegszik az etel, mert a microhullam igy tudja rendesen atjarni az etelt.


Legkozelebb rakd a kajat tanyerra es jo meleg lesz.

2021. ápr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

9+

[link]

2021. ápr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!